Zlatníky 2:5 Holubice

18. dubna 2016 - Jakub Dvořák

Ježek navázal na tradici. Proti Zlatníkům předvedl debut snů

ZLATNÍKY – Jméno Ježek má nepochybně v holubickém fotbale své místo. Už od pradávna. A i když posledních pár let v A týmu jeho zástupce chyběl, teď se znovu ukázal na scéně. A jakým stylem! V sedmnácti letech se Roman Ježek dostal v soutěžním zápase poprvé do základní sestavy, vstřelil dvě branky a byl jedním ze strůjců vítězství 5:2 ve Zlatnících.

Dosud to byl vždy hráč, který vypomohl, když Holubicím chyběli borci ze základní sestavy. Díky střídavému startu, kdy zároveň nastupuje za pražskou Aritmu, mohl odehrát pár přípravných zápasů a v soutěžních zápasech byl několikrát na lavičce. V sobotu však znovu holubické mužstvo zasáhla větší absence a mladý „Bodlina“, jak mu trenér Roman Slavíček říká, musel být povolán.

A byla to jízda. Pátá minuta a 17letý klučina otevřel po přihrávce Pavla Rodra skóre. Po půlhodině hry to byl znovu Ježek, který po asistenci Pavla Havrdy zvyšoval už na 2:0. Debut jako hrom!

Ve 39. minutě přidal další gól Jiří Trlifaj, který se prosadil střelou z dálky. Druhý poločas začali lépe domácí. V 57. minutě se jim podařilo snížit na 1:3. Potřebný klid dodal Holubicím o dvě minuty později Pavel Havrda, který vstřelil druhou soutěžní trefu za Holubice.

Kromě Ježkova debutu se poprvé v holubickém dresu ukázal další z noviců. V 71. minutě se na hřiště dostal Jan Salava, který nahradil Miloslava Máru.

Další holubický gól přidal Jiří Valtr, který v 73. minutě úspěšně proměnil pokutový kop. Hned po jeho brance měly Holubice další možnost. Pavel Rodr však střelou z přímého kopu brankáře domácích nepřekonal a dorážející Pavel Havrda také ne. Z branky se radovali už jen domácí. V 88. minutě vstřelili svůj druhý gól v utkání a kosmeticky upravili skóre.

Holubice tak vyhrály třetí zápas v řadě a před sobotním duelem s Tuchoměřicemi mají slušně nakročeno. Mužstvo nezabrzdila absence Kirilla Prilepskiyho a brankáře Jakuba Jurka. Naopak. Zlatníkům vrátilo podzimní porážku a na jaře zatím, až na debakl s Kosoří, předvádí pohledný fotbal.

Zlatníky – Holubice 2:5 (0:3)

Branky: Ježek 2x, Trlifaj, Havrda, Valtr
Sestava: Hajda – Mára, Trojan, Trlifaj, Hovězák – Ježek, Rodr, Helebrant, Jurko Ondřej – Valtr Jiří, Havrda
Náhradníci: Slavíček, Levinský, Salava