Holubice 3:1 Dobřichovice B
13.04.2013 - Jakub Dvořák

HOLUBICE-Po bolestivé prohře v Kosoři, přišlo na řadu opět domácí utkání. Holubice doma přivítaly celkem silného soupeře, se kterým jsme na podzim ztratili tři body. Přijely Dobřichovice B. Trenér Šarlinger opět neměl k dispozici celé mužstvo. Týmu chyběli Tomáš Krejčí, Jakub Dvořák, Jakub Židoň,Lukáš Zmrzlík, Ladislav Šindelář a brankář Honza Karfilát.

V sestavě se však změnily pouze dva posty. V brance nastoupil pochopitelně David Hajda a na levém beku začal Milan Bláha, na místo Martina Wachtla. Holubice začaly utkání s velkou chutí a aktivitou. Již v první minutě vystřelil z velkého vápna Jiří Valtr a míč, který brankář vyrazil pouze před sebe, nedokázal dopravit do branky Ivan Štofl. O pár minut později předvedlo trio Prilepski, Štofl a Jiří Valtr opět pohlednou a zajímavou kombinaci. Ke vstřelení gólu však ještě něco scházelo. Brankář hostů ani nevydechl a už bylo kolem jeho branky opět nebezpečno. Holubice totiž zahrávaly standartní situaci ve vzdálenosti zhruba 20 metrů. K míči se postavili oba Valtrové. Jarda jen naznačil a Jirka krásně vymetl roh branky. Holubice vedly 1:0. Ve 20. minutě dostal Jiří Valtr opět možnost přímého kopu. Jeho pokus šel těsně nad. Neuběhlo ani pár minut a Holubice šly opět do nebezpečného protiútoku. Jiří Valtr nejdříve naznačil zpětnou přihrávku pod sebe mezi malé vápno a penaltu, ale pak zkusil vystřelit přízemní střelu na brankaře. Zmatený gólman měl co dělat, aby se pro míč natáhl. Poté přišly chvíle Davida Hajdy. První zákrok: skvěle stáhnutý centr z levé strany, o minutu později přišel druhý zákrok, když reflexivně zakročil na brankové čáře a do třetice 30. minuta zneškodnění postupujícího útočníka k naší brance.

Ve druhém poločase se na druhou branku utkání nečekalo dlouho. V 52. minutě byl atakován Jiří Valtr v pokutovém území a byl odpískán pokutový kop. 2:0 Jirka Valtr. O dvě minuty později se poprvé střelecky předvedl Dan Bejr, jeho střelu brankář ještě dokázal vytěsnit, ale dorážku Jiřího Valtra už ne. Holubice vedly 3:0. Valtr byl opravdu při chuti, par minut po třetí brance, se naskytla možnost přehození vyběhnutého brankaře. To už, ale holubickém kanonýrovi nevyšlo. Hosté dokázali alespoň snížit na 3:1. Po centru z pravé strany, se hlavou v pokutovém území prosadil hostující útočník. Dále přišlo na řadu první střídání na holubické straně. Odešel Ivan Štofl a nahradil ho mladý David Gabzdyl. To, že se nebojí a nestydí, předvedl hned po pár minutách na hřišti. Dovolil si drzé kličky a dobře se zapojil do kombinace. V 79. minutě měl další možnost ke skórování Jiří Valtr, ale jeho pokus šel bohužel nad. Další střídání, které přichystal Jiří Šarlinger, bylo nahrazení Franty Blažka Lukášem Vaiglem a přišel také Luděk Fassman místo Pavla Boušky. Do konce utkání se již nic nebezpečného nestalo, až na pokus hostů. Hajdovu branku, ale zachránila tyč.

Holubice tak vyhrály nad Dobřichovicemi 3:1 a připsaly si důležité tři body. Dobrý výkon podal Milan Bláha, pokud promineme zbytečnou strkanici v první půli, patřil k nejlepším na hřišti. Dále mezi nejlepší výkony patřili především David Hajda s Jiřím Valtrem. Útočník Ivan Štofl, se dnes opět velice snažil a byl spolu s Valtrem velmi nebezpečný pro hosty. Jeho čas, ale snad ještě přijde. Pochválit bych chtěl Davida Gabzdyla. Ačkoli, nepatří do základu, přišel jako střídající hráč, okamžitě zapadl do hry a za pár minut na hřišti se ukázal v dobrém světle.

Holubice – Dobřichovice 3:1 (1:0)