Holubice ukončily sérii Roztok

24.09.2012- Jakub Dvořák

Holubice se doma utkaly s hlavním rivalem v boji o postup. Přivítaly doma silné Roztoky, které do tohoto utkání měly plný počet bodů a jasně vedly tabulku. Holubicím nezbývalo, nic jiného než silného soupeře porazit, aby neodskočil na víc jak 5 bodů. To se mužstvu Jiřího Šarlingera podařilo a na první příčku ztrácí pouhé dva body a na kontě má skalp jednoho z aspirantů na postup.

První poločas byl víceméně vyrovnaný. Víc aktivní byly domácí Holubice, brankář David Hajda si po hodně dlouhé době moc práce neužil, závar byl spíš na druhé straně hřiště. Holubicím, však chyběl jasný důraz v koncovce. Všechny akce končily ve vápně hostů. Na hrotu nastoupil Kirill Prilepski a vzhledem k své postavě se bil statečně. Obráncům nenechal chvíli klidu a mnoho bolestivých soubojů vyhrál. Zajímavé akce měli i krajní hráči. Několik příležitostí k dobrému centru či střele měl jak Martin Wachtl na levé straně, či Ladislav Šindelář na straně pravé. Na první branku v utkání to však nestačilo. Mírné problémy byly, když se hostujícímu týmu dařila kombinace přes střed hřiště a křídla zaměstnávala naše beky. Naštěstí k žádné akci, která by výrazně ohrozila Holubickou branku nedošlo.

Ve druhém poločase došlo k změně. Odešel Martin Wachtl a místo něho přišel ten, koho se Roztoky bály zřejmě nejvíce. Jiří Valtr. Hra Holubic se zjednodušila. S příchodem Jirky Valtra, přišel i důraz ve vápně. Na začátku druhé půle přišel i první gól. V 56. minutě vletěl Dan Bejr na hranici velkého vápna nebojácně do souboje s brankářem, souboj čistě vyhrál a pohotově skóroval. Roztoky se v tomto okamžiku začali potápět ke dnu. Další rána pro ně přišla po vyloučení jednoho z jejich hráčů. Stalo se tak v 63. minutě, přesně o čtyři minuty později přišel zásah číslo 2. Z velkého vápna chytře prostřelil brankáře Roztok Jiří Valtr. Holubice vedly v tuto chvíli 2:0 a Roztoky hrály navíc pouze v deseti hráčích. Kdekdo by řekl hotovo, o výsledku je jasno, ale tým z města od Vltavy se nevzdával ani v deseti, a jestliže se brankář David Hajda v první půli v podstatě nudil, tak teď přišly jeho chvíle. Nejdříve se vytáhl po rohu, kdy vystřihl akrobatický zákrok po hlavičce jednoho z roztockých a rukou v pádu vytlačil míč nad břevno. Druhý důležitý okamžik přišel po jedovaté střele hostů, i s tou si mladý brankář poradil a dokázal tak trenérovi, že s ním musí počítat. Během utkání se do hry dostali postupně Luděk Fassman s Honzou Soukupem a to za Ladislava Šindeláře a Tomáše Krejčího. V 87. minutě přišla další chvíle Dana Bejra. Centrovaný míč z rohu trefil na zadní tyči z voleje rovnou do branky a pro Holubice to bylo uzavření střeleckého účtu a vyhrály tak nad Roztoky 3:0.

Utkání velmi dobře zvládla obrana, která hrála ve složení zleva Lukáš Zmrzlík, stoper Jaroslav Valtr, předstoper Miloslav Mára a na pravém kraji obrany nastoupil Franta Blažek, který se snažil dobře podporovat zálohu a útok. Místy se Lukáš Zmrzlík v utkání hledal, ale ve druhé půli přišlo výrazné zlepšení.
Velmi dobrý výkon podali ofenzivní hráči Dan Bejr, Kirill Prilepski a pochvalu si zaslouží Jiří Valtr, který nastoupil i přes zdravotní potíže a byl pro tým velmi platný.
Brankář David Hajda zde již zmiňovaný byl a co dodat k jeho výkonu, ve druhé půli výrazně přispěl svému týmu ke třem bodům a vychytal pro Holubice první čisté konto, mimo jiné také skvěle zastoupil dosavadní jedničku Honzu Karfiláta, který den před utkáním dobrovolně vstoupil do stavu manželského.

Holubice – Roztoky 3:0 (0:0)