Libčice 5:2 Holubice

9. června 2016- Jakub Dvořák

V derby jsme padli. Holubice dostaly od Libčic pět gólů

HOLUBICE – Je konec. Holubická série výher v řadě se zastavila na čísle devět. V sobotu se o její utnutí postaraly Libčice. Holubice totiž v derby prohrály 2:5 a mají za sebou druhou jarní porážku.

Do utkání šlo holubické mužstvo hned s několika změnami. Do branky se po třech vynechaných duelech vrátil Jakub Jurko. Z obrany vypadl kvůli narození potomka stoper Václav Trojan. Do toho trápil Kirilla Prilepskiho zraněný stehenní sval. Před výkopem s druhým nejlepším celkem tabulky žádné dobré zprávy.

Už v 16. minutě šly domácí do vedení. Brankář Jurko nejdřív dokázal vyrazit prudký centr do vápna, ale s následnou dorážkou si libčický útočník už dokázal poradit.

Druhý gól Libčic padl v 37. minutě. Holubický brankář před sebe vyrazil střelu, která mířila mimo branku, přímo před sebe a libčický hráč už jen dorazil balon do prázdné branky. O tři minuty zvýšily Libčice už na 3:0. Holubice byly v tu chvíli zralé na odpis. Na hřišti nefungovalo v jejich hře takřka nic. To, čím se tým prezentoval v předešlých devíti zápasech, byste v Libčicích hledali marně.

Malou naději holubickým fanouškům, kteří na toto utkání vyrazili v hojném počtu, daroval Jiří Valtr. Ten v 43. minutě využil přihrávky Jana Hovězáka a překonal libčického brankáře. Do poločasu se tak šlo za stavu 3:1 pro domácí.

Ve druhém poločasu se však nic nezměnilo. Začátek Holubicím nevyšel a opět inkasovaly. Na další gól se čekalo až do72. minuty. Holubice do hry vrátil skórující Pavel Rodr, jenže drtivý závěr nepřišel.

O dvanáct minut později vstřelily Libčice pátý gól a o výsledku bylo rozhodnuto. Úspěšná série skončila. Výhra velkého holubického rivala byla zasloužená a autobus, který byl zaplněn do posledního místa, odjížděl do Holubic v ponuré náladě.

Libčice – Holubice 5:2 (3:1)

Branky: Valtr Jiří, Rodr
Sestava: Jurko Jakub – Mára, Slavíček, Trlifaj, Brož – Prilepskiy, Rodr, Helebrant, Jurko Ondřej – Hovězák, Valtr Jiří
Náhradnic: Hajda, Valtr Jaroslav, Dvořák, Salava