Holubice 6:0 Štěchovice B

10. dubna 2016 - Jakub Dvořák

Návrat krále. Valtr sestřelil Štěchovice čtyřmi góly

HOLUBICE – Pokud někdo nezná význam slovního spojení „one man show“, ať si ho hned utíká zjistit. Jinak se totiž sobotní výhra nad štěchovickým béčkem nedá popsat. Útočník Jiří Valtr vstřelil soupeři čtyři branky a značným podílem přispěl k vítězství 6:0. Zároveň se stal aktuálně nejlepším holubickým střelcem, když přeskočil Ondru Jurka.

Chladná sobota a k tomu navíc i déšť fotbalu vůbec nepřály. I přes to museli fanoušci, kteří do Holubic dorazili, odcházet nadšeni. Srdce jim muselo zaplesat už v šesté minutě, kdy se míče ujal Jiří Valtr, navedl si míč na svoji pravačku a nečekanou dělovkou z 30 metrů otevřel střelecký účet.

V 27. minutě přišla druhá branka. Jiří Valtr se dral v pokutovém území do zakončení, ale byl zastaven nedovoleným způsobem a sudí nařídil pokutový kop. S ním už si poradil Ondřej Jurko a Holubice vedly 2:0. Třetí zásah stihl před poločasem přidat opět Jiří Valtr. Po závaru v pokutovém území vyšťoural míč a skóroval.

Slibnou příležitost měl i jeho kolega v útoku Pavel Havrda. Tomu parádně sklepl míč před branku Jan Hovězák, ale zkušený matador nedokázal přesně zakončit a tak se šlo do kabin za stavu 3:0 pro domácí.

Ve druhé časti zápasu hráli ústřední roli opět holubičtí hráči. V 54. minutě se rozhodl k chytrému obstřelu zpoza vápna Pavel Rodr a svojí desátou brankou v sezoně rozvlnil síť štěchovické branky. V 68. a v 75. minutě přidal další dvě trefy Jiří Valtr a díky čtyřem vstřeleným gólům se vyšvihl do čela střelců holubického mužstva.

Naopak hosté byli bezmocní. Několikrát si vylámali zuby na brankáři Jakubu Jurkovi, který dokázal zastavit několik jejich brejků a několikrát Holubice podržel. Zaslouženě tak udržel čisté konto. Teprve druhé v aktuálním ročníku. Holubice, které prošly v zimě personální přestavbou kádru, vyhrály první domácí utkání 6:0 a připsaly si druhé jarní vítězství. Na osmé příčce má tým náskok dvou bodů na deváté Roztoky a pět bodů na desáté Zlatníky.

Holubice – Štěchovice B 6:0 (3:0)

Branky: 4x Valtr Jiří, Jurko z pen., Rodr
Sestava: Jurko Jakub – Hovězák, Trojan, Trlifaj, Brož – Prilepskiy, Rodr, Helebrant, Jurko Ondřej – Valtr Jiří, Havrda
Náhradníci: Mára, Slavíček, Dvořák, Hajda