Psáry 2:3 Holubice
31.08.2013 - Jakub Dvořák

Tři body z venku!!!

PSÁRY - Po vydařeném domácím utkání s Krňany, které skončilo vysokou výhrou Holubic, se naši fotbalisté utkali s Rapidem Psáry, kde hrají například internacionálové Pavel Kuka či Luboš Kozel. První jmenovaný nastoupil přímo v základní sestavě, zatím co Luboš Kozel se musel věnovat svému prvoligovému angažmá v Dukle Praha. S čímž souvisela i absence našeho hráče Ladislava Šindeláře. Dále týmu chyběli Kirill Prilepski, David Hajda a Jakub Dvořák, který odešel na hostování. Naopak do základní sestavy Holubic se dostala nová akvizice z Brandýsku, František Čížek.

Utkání začalo ve velkém stylu. Již v první minutě využil zaváhání domácí obrany a brankáře Jiří Valtr a poslal Holubice do vedení. Do další šance se dostal Jiří Valtr o pár minut později, František Blažek mu naservíroval přesnou přihrávku za obranu a chybělo už jen jediné. Brankář domácích byl však proti.  Nohou reflexivně vyrazil. Od této chvíle se začalo probouzet také domácí mužstvo. Psáry si vytvořily několik nebezpečných šancí, ale ani jedna neskončila brankou. Náš tým toho využil a opět domácím připomněl, jak je silný. Odražený míč po rohu získal kapitán Helebrant a poslal přesný centr do vápna, kde do břevna hlavičkoval Ivan Štofl. Ivan se však branky dočkal. Běžela 19. minuta, Lukáš Vaigl vyvezl míč až na soupeřovu půlku, a křížným centrem za obranu skvěle našel Ivana Štofla. Ten se proti domácímu brankáři nemýlil. Holubice vedly 0:2. O deset minut později se trefili už i domácí. Využili naší chyby v rozehrávce ve středu hřiště a z brejku se trefil Pavel Kuka. Ten mohl přidat i druhou branku, ale brankář Karfilát v naší brance mu nedal šanci. Kuka se z ničeho nic, objevil sám před naší brankou v prostoru malého vápna. Místo, aby razantně zakončil, pustil se do kličkování před naším brankářem a to se mu stalo osudným. To jak se zakončuje, předvedl ve 40. minutě náš kanonýr Jiří Valtr. Opět využil nedorozumění v obraně, obešel brankáře a zavěsil do prázdné brány. V ten samý čas, ale postihla náš tým smůla. Krátce před koncem první půle musel odstoupit kvůli bolestivému zranění kapitán Vladimír Helebrant. Na hřišti ho nahradil mladý Jan Soukup.

Ve druhém poločase náš výkon nedosahoval již takových kvalit, jakých by dosahovat měl. Začala váznout kombinace, hráči kazili přihrávky a útočné duo, Valtr se Štoflem, se tak nedostalo pořádně do hry. Domácí nás dostali pod tlak a dlouho se snažili pokořit naší obranu. Gól na 2:3 přišel v 67. minutě. Centr z levé strany se nepodařilo odkopnout Janu Soukupovi a dotírající útočník neměl problém zakončit. Kvůli zdravotním potížím musel z utkání odstoupit Lukáš Vaigl a místo něho přišel na hřiště Luděk Fassman, zároveň proběhlo taktické střídání. Ze hry šel Jan Soukup a nahradil ho Martin Wachtl. Domácí nás po druhé brance tlačili čím dál tím víc a víc a zdálo se, že je jen otázka času, kdy padne vyrovnávací branka. Pár fanoušků, jenž za týmem cestovali až do Psár, nepotěšil ani Jiří Valtr, kterého v dobrých příležitostí vychytal domácí brankář. Tým z Holubic, ale udržel nervy na uzdě a vybojoval cenné vítězství na půdě soupeře. Holubice tak porazily Psáry 2:3.

Psáry - Holubice  2:3 (1:3)
Branky:
2x Valtr Jiří, Štofl
Sestava: Karfilát - Mára, Moravec, Valtr Jar., Vaigl - Blažek, Helebrant, Bouška, Čížek - Valtr Jiří, Štofl
Náhradníci: Levinský, Fassman, Wachtl, Soukup

Holubice jely do Psár jako menší outsider. Skoro nikdo před utkáním si netroufl tvrdit, že tým domu poveze výhru a ukázalo se, že není třeba se bát soupeřů a přistupovat ke každému utkání tak, aby se nezdálo již předem ztracené. Holubice ukázaly v Psárech, že mají velmi silný, zkušený a široký kádr. Tým svými výkony podrželi především Jan Karfilát,Jan Moravec a střelec dvou branek Jiří Valtr. V sobotu tým doma přivítá béčko Jílového. To má zatím na kontě čtyři body.  Utkání začíná v 17:00.