Rudná 4:0 Holubice

7. listopadu 2016 - Jakub Dvořák

Rudná – Holubice 4:0. Krutá, ale spravedlivá facka

RUDNÁ – Zapomeňte na vítěznou sérii, neporazitelnost a také dělbu o první příčku s Libčicemi. Po sobotě už ani jedno z toho neplatí. Na půdě Rudné si holubičtí hráči vybrali doslova den blbec. Na co sáhli, to skončilo neúspěchem, naopak domácí celek vyučoval z produktivity. Nastřílel nám čtyři branky a zaslouženě vyhrál 4:0.

Holubice šly do utkání s několika změnami v sestavě. Chyběl Jiří Trlifaj a zranění vyřadilo ze hry v den utkání brankáře Roberta Pečonku. Trenér Roman Slavíček tak do branky vyslal Davida Hajdu a na domácí přichystal jedno malé překvapení. Na pozici pravého beka postavil ofenzivně laděného Kirilla Prilepskiyho.

Na začátku utkání se zařazení Prilepskiyho zdálo jako mistrný krok. Díky své rychlosti a technice si mohl dovolit podporovat ofenzivu a zakládat útoky. Jenže zde byl první kámen úrazu, který náš tým trápil po celé utkání. Jakmile se hráč ocitl v tísni, či neměl s kým si přihrát, byl v pasti. Zatímco domácí bleskově napadali a přistupovali k holubickým hráčům, jak rychle to šlo, naši ač se snažili, působili oproti domácím laxním dojmem. Skoro to až vypadalo, že tým čeká, až mu výhra spadne do klína.

I přesto si Holubice vytvořily v prvním poločase zajímavé šance. Už v 8. minutě zkusil nečekaně vypálit z 25 metrů Ondřej Jurko a domácí brankář měl s jeho dalekonosným pokusem velké potíže. Střelu musel vyrazit na roh. Další velkou příležitost měl Jiří Valtr, kterého našel zpětnou přihrávkou na hranici vápna Michal Peroutka, ale holubický matador ve slibné šanci přestřelil.

A tak se do ofenzivy pustili domácí. Několikeré zaváhání holubického brankáře v rozehrávce potrestat ještě nedokázali, ale v 40. minutě už mířili přesně. Na přesný centr za obranu si naběhl jeden z domácích a před bezmocným brankářem Hajdou, který se snažil ještě vyběhnout a zakročit, uklidil míč na zadní tyč.

Pokud si někdo myslel, že do druhého poločasu přijde zcela jiný tým Holubic, pletl se. Noční můra v Rudné pokračovala i po výměně stran. V 50. minutě po jednom z našich protiútoků udeřili domácí podruhé. A byla to úplně obyčejná akce. Brejk vedený po lajně, centr do vápna a přesné zakončení.

Ačkoliv holubické hře scházela přesnost, větší aktivita a bojovnost, dokázali si hráči vytvořit další slibné šance. Tu první měl Jiří Valtr, jenž se snažil hlavičkovat zcela sám úrovni malého vápna, jenže jeho pokus mířil do boční sítě. Nápravu mohl zjednat Pavel Rodr v 72. minutě, který se postavil k penaltě. Tu Holubice kopaly poté, co jeden z domácích hráčů zastavil přímý kop rukou ve vlastním pokutovém území. Jenže brankář Rudné na holubického záložníka vyzrál a střelu mu vyrazil.

O pár minut později přidala Rudná třetí gól a takřka rozhodla o zápasu. Stoper Tomáš Vlk smolně prodloužil dlouhý centr za sebe a domácí útočník si už věděl rady. Jeho sólo sice nejdřív skončilo na brankáři Hajdovi, ale odražený míč už po kličce uklidil do prázdné branky.

Aby toho nebylo málo, přidali domácí ještě čtvrtý gól. Jak jinak než po centru ze strany do pokutového území, kde přesně zakončil nehlídaný hráč Rudné.

Holubice tak po sérii výher inkasovaly tvrdý direkt, ze kterého se tým musí, co nejdříve probrat. Rudná rozhodně nepůsobila dojmem neporazitelného soupeře. Jen náš tým předčila v nasazení, nebála se hrát do těla a napadat. Když se k tomu přičtou proměněné šance, bylo o vítězi jasno. Pokud chce A tým udržet krok se špičkou, musí zvládnout zbylé utkání s Tuchoměřicemi a na půdě Jenče.

Rudná – Holubice 4:0 (1:0)

Sestava: Hajda – Prilepskiy, Trojan, Vlk, Brož (Salava) – Jurko, Helebrant, Rodr, Peroutka – Valtr Jiří, Hovězák (55. Mára)
Náhradníci: Mára, Salava