Holubice 4:1 Psáry

2. dubna 2017 - Jakub Dvořák

První domácí výhra a opět čtyři vstřelené góly

HOLUBICE – Druhý jarní soutěžní zápas a zároveň i druhá výhra. Holubičtí fotbalisté v sobotním 15. kole Okresního přeboru na domácím hřišti porazili Psáry 4:1. O góly se postarali postupně Michal Peroutka, Jiří Trlifaj, Pavel Rodr a Jiří Valtr.

První aprílového odpoledne mělo pro fotbal takřka ideální podmínky. Do Holubic si tak na první domácí zápas našla cestu spousta diváků. Oproti duelu v Hostivích musel trenér Roman Slavíček udělat jednu změnu v sestavě. Kvůli nemoci nebyl k dispozici záložník Ondřej Jurko. Na jeho místo tak putoval uzdravený Michal Peroutka, což se později ukázalo, jako velmi povedený tah.

První velkou šanci ale měli hosté. Už v první minutě zaznělo břevno holubické branky po ráně hostujícího hráče z přímého kopu. Hráči se však rychle oklepali a dali se do práce. V deváté minutě utkání jejich snaha přinesla ovoce. Po ose Rodr – Prilepskiy – Valtr se míč dostal ve vápně až k Peroutkovi a ten otevřel skóre.

V 17. minutě byly Holubice blízko další branky. Kirill Prilepskiy zavezl míč přes celou soupeřovu půli k brance, přihrál Pavlu Rodrovi, který akci ještě vyšperkoval tím, když našel zcela volného Jiřího Valtra před brankou. Střela z voleje však holubickému střelci vůbec nesedla a míč putoval vysoko nad a mimo branku. Ve 20. minutě si mohl Valtr spravit chuť. Jeho prudkou střelu z velkého úhlu však zneškodnil na roh připravený brankář hostů.

Na další gól tak holubičtí fanoušci čekali do 26. minuty. K přímému kopu z levé strany se postavil Peroutka, poslal centr do vápna, kam si naběhl Jiří Trlifaj a střelou z první nekompromisně přidal druhou branku domácích.

V tu chvíli už měly Holubice zápas pod svoji kontrolou. Ve 30. minutě se k zakončení dostal Rodr, ale jeho chytrý obstřel zpoza vápna vyškrábl hostující brankář. O tři minuty později musel kvůli nevolnosti odstoupit z utkání Kirill Prilepskiy, kterého na hřišti nahradil František Čížek, jenž se v zimě stal opět holubickým hráčem.

Druhý poločas už jasně patřil domácím, kteří se snažili přidat další branky, ale kolikrát selhali těsně před finální fází, nebo trestuhodně vyřešili zakončení. V 53. minutě vystihl špatnou rozehrávku Psár Pavel Rodr, a jelikož byl brankář mimo branku, pohodlně zakončil do prázdné branky.

V 70. minutě se ke střele z 20 metrů odhodlal kapitán Vladimír Helebrant a jeho pokus skončil na břevnu. O čtyři minuty na to už ale zvedali fanoušci ruce nad hlavu. Jiří Valtr dostal míč do běhu, pláchl obraně a přidal čtvrtý holubický gól.

Víc už naši hráči nestihli. Na hřišti jako kdyby se předháněli, kdo zazdí víc šancí. Trestuhodně byl provedený brejk v podání Peroutky, který šel s Valtrem na branku v přesile proti jedinému hráči soupeře, ale k ohrožení branky nakonec vůbec nedošlo.

K pomyslnému potrestání holubické neschopnosti se odhodlal jeden z hostů. V 90. minutě se dostal k míči na polovině hřiště a okamžitým švihem vyslal míč na branku. Brankář Robert Pečonka se kvůli vysunutému postavení nestačil vrátit do branky a přišel tak o možné šesté čisté konto.

Holubice – Psáry 4:1 (2:0)

Branky: Peroutka, Trlifaj, Rodr, Valtr Jiří
Sestava: Pečonka – Vlk, Trlifaj, Trojan, Brož – Prilepskiy (Čížek), Helebrant, Rodr, Peroutka – Hovězák, Valtr Jiří
Náhradníci: Hajda, Salava, Čížek, Mára