Čisovice 1:4 Holubice

30. března 2015 - Jakub Dvořák

Náročný duel v Čisovicích ovládly Holubice a v tabulce jsou už třetí

ČISOVICE – Když hrály Holubice naposledy v Čisovicích (14. září 2013), byl z toho pořádný debakl. Mužstvo odjíždělo domů s šestigólovým přídělem. Něco podobného v sobotu nepřipadalo v úvahu. Tým Romana Slavíčka jel za utkáním jako favorit, který musí potvrdit tři body z minulého utkání.

A měl za sebou silnou podporu. Sokol totiž vypravil do Čisovic plný autobus s hráči, realizačním týmem, členy výboru a především holubickými fanoušky.

Pozitivně naladěné mužstvo po vysoké výhře nad béčkem Jílového z minulého víkendu pomýšlelo opět na zisk tří bodů. Jenže plány Holubicím domácí zkřížili hned v šesté minutě. To se jim totiž povedlo překonat holubickou obranou s brankářem Jurkem v brance.

Odpověď přišla až po půlhodině hry. Domácí brankář ve 34. minutě zfauloval Jiřího Valtra v pokutovém území a sudí nařídil pokutový kop. Faulovaný hráč většinou penalty nekope, a tak se exekutorem stal Pavel Rodr. Poradil si s ní dobře a vstřelil vyrovnávací gól Holubic. Holubice vyrovnávací branka nabudila. Ještě do poločasu se hráčům podařilo otočit skóre. Ve 39. minutě se parádně trefil Jiří Valtr z rohového kopu přímo do branky domácích. Poločasové skóre tak bylo 2:1 pro Holubice.

Ve druhém poločase si tým nemohl dovolit polevit. Uklidňující branka na 3:1 přišla v 55. minutě. Ondřej Jurko se ujal standardní situace u rohového praporku. Centrem našel ve vápně nejmenšího hráče Holubic Jiřího Valtra a ten se hlavou nemýlil. Absurdní, ale o to víc potěšující. Holubický kanonýr se v aktuálním ročníku trefil již po devatenácté a je nejlepším střelcem soutěže. Definitivní hřebíček do rakve přidal domácím Pavel Rodr po spolupráci s Kirillem Prilepskim. Ten obešel na pravé straně hřiště dva bránící protihráče, jednomu dokonce nasadil housle a přihrávkou našel volného Rodra na hranici velkého vápna. Pro zkušeného záložníka bylo zakončení už jen formalitou.

Holubice tak zvládly náročný duel a z Čisovic si odvezly důležité tři body, které, tým vyhouply na třetí místo v tabulce. Ačkoliv se zdá, že podle výše uvedených slov, Holubice válely jak z partesu, opak je pravdou. V Čisovicích je vždy horká půda a utkání tak bylo plné bojovnosti, nasazení a rozhodovala míra úsilí. To však radost ze získaných tří bodů ani trochu nekazí.

Čisovice – Holubice 1:4 (1:2)