oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Holubice 0:1 Štěchovice B

23.09.2013 - Jakub Dvořák

Zbytečné osobní chyby!!!

HOLUBICE - Tým Jiřího Šarlingera poznal hořkost porážky po druhé v řadě. Po dlouhém boji a několika promarněných šancí, rozhodl jeden brejk z 86. minuty. Na hřišti se po dlouhé době objevil Dan Bejr, ale i tak měly Holubice značně jinou sestavu než v Čisovicích.

Týmu chyběli Blažek, Šindelář, Čížek, Wachtl, Zmrzlík a dlouhodobě chybí Helebrant. V základní sestavě se tak poprvé ukázala nová posila z Jenče Jaroslav Hrbst. Začátek utkání snad nemohl začít jinak. Dvakrát jsme se dostali do jasných šancí, ale bohužel jak Jirka Valtr tak ani Ivan Štofl brankáře nepokořili. Asi největší šanci měl první jmenovaný. Využil zaváhání stopera, obešel kličkou brankáře a před ním byla už jen prázdná brána. Zhruba 20 – 25 metrů vzdálená. Holubický kapitán vystřelil okamžitě po překonání brankáře a to se mu nejspíš stalo osudným. Trefil pouze tyč. Ivan Štofl, to tak jednoduché neměl, ale v jisté šanci byl a to když se objevil sám na velkém vápně před brankářem. Opět stejně jako jeho kolega nezachoval klid a střílel už z hranice vápna. Opět bez gólu. Hosté nás přehrávali, měli velice dobrý pohyb a snažili se kombinovat. Náš tým však tlak ustával. Velkou oporou vzadu byla stoperská dvojice Moravec s Valtrem. Když bylo potřeba podržel brankář Hajda. V prvním poločase branka nepadla a tak skóre bylo nerozhodné.

Ve druhém poločase jsme si dokázali opět vytvořit několik dobrých šancí. V 63. minutě poslal Dan Bejr do vápna centr, který si našel Kirill Prilepski a akrobaticky nůžkami zakončil. Brankář jeho pokus se štěstím vyrazil. V davu fanoušků to jen zahučelo a holubické křídlo bylo odměněno hlasitým potleskem. Šance měl ještě dvě. Nejprve prošel jako nůž máslem obranou soupeře až do pokutového území, ale vystřelit už mu nebylo dovoleno. Asi největší šanci měl opět po centru z pravé strany na přední tyč, kde měl brankář úplně odkrytou branku. Bohužel míč netrefil hlavou, tak jak by si představoval a balón skončil v autu. Větší tutovku si Holubice už vypracovat nedokázaly a utkání spělo k remíze. Jenže nastala 86. minuta. Hosté podnikli rychlý brejk do naší rozhozené obrany a dokázali míč dostat až do branky. Bylo hotovo! O další prohře bylo v podstatě rozhodnuto, náš tým branka poslala do kolen. Ze střídačky do utkání zasáhli mladíci Luděk Fassman a Jan Soukup.

Hodnotit tým v tomto utkání je složité. Každý nezaujatý divák, který v Holubicích byl, jásal nad skvělým fotbalem a skvělým výkonem rozhodčího. Jenže z pohledu Holubic lze hodnotit spíš kriticky než pozitivně. Naši hráči se dopouštěli hrubých chyb. To jak někteří přistupovali k defenzivní činnosti či ofenzivní bylo žalostné. Stálo nás to v sobotu tři body!!! Není třeba jmenovat, každý jedinec o svých chybách ví. Doufám, že se tým ze zbytečných chyb poučí a nedovolí třetí porážku v řadě. Holubice totiž v sobotu čeká derby na hřišti Libčic. Je to po dlouhé době, co se tyto dva týmy proti sobě potkají v mistrovském utkání. Doufejme, že se dočkáme atraktivního fotbalu a tří bodů. Utkání začíná v 16:30.

Holubice - Štěchovice B   0:1 (0:0)