aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Dobřichovice 2:0 Holubice

17.09.2012 - Lukáš Zmrzlík

Další utkání týmu Holubic se odehrálo mezi sousedy v tabulce na horké půdě v Dobřichovicích. Oba týmy před tímto zápasem měly shodně 7 bodů. Reportáž z utkání tentokrát pro web vytvořil člen A týmu Lukáš Zmrzlík

První část prvního poločasu měli v režii hráči Dobřichovic, hráli aktivně dlouhé nakopávané míče na rychlé útočníky, se kterými si hráči Holubic bez problému poradili. Dobřichovice si žádný velký tlak nevytvořily díky dobré organizaci obrany Holubic. Spíše vyhrávali osobní souboje. Dokonce to mohli být hráči Holubic, kteří mohli jít do vedení a to když vybojovaný míč ve středu pole doputoval až k Luďku Fassmanovi, který z hranice šestnáctky zakončil tvrdou ranou pouze do náruče soupeřova brankáře. Holubice se dále soustředily na obranu a čekaly na rychlé brejky. Ve 30. minutě zahrávaly Dobřichovice rohový kop, který brankář Holubic Jan Karfilát neudržel a míč skončil za brankovou čarou. Byla to smolná situace, protože do té doby Dobřichovice nevystřelily pořádně na bránu a neměly žádnou vyloženou šanci. Inkasovaný gól hráče Holubic nezlomil. Drželi se stále stejné taktiky a čekali na své brejky. Ve 40 minutě šli v přečíslení na tři obránce Dobřichovic, ale zakončení se hráčům Holubic nepovedlo. Od této doby však začaly být Holubice lepším týmem.

Do druhého poločasu přišli David Gabzdyl a Lukáš Topol. Ten se postavil na hrot útoku a Gabzdyl na pravé křídlo. Na levé křídlo se posunul Kirill Prilepski.

Ve druhém poločase nasadily Holubice vysoké tempo. Zvýšily bojovnost a důraz, zlepšily pohyb, začaly vyhrávat osobní souboje ve středu hřiště a soupeři vůbec nepůjčily balón. Dobřichovice bránily jednobrankový náskok pouze odkopávanými míči, které Holubice sbíraly. Holubice bušily do soupeřovy obrany celých 44 minut druhé půle, ale vždy jim chyběla finální přihrávka. Dobřichovice už bránily v 9 hráčích. Holubice přeskupily své řady na 3-1-3-3 aby ještě více zvýšily tlak na soupeřovu obranu. Většinu svých šancí však zakončovaly střelbou ze střední vzdálenosti, protože blíže k bráně je obrana Dobřichovic nepustila. Ve 45. minutě druhé půle měly Dobřichovice brejk, který zakončily střelou nad bránu. O minutu později, kdy šli do přečíslení 3 na 1 zakončily akci Dobřichovice gólem.

Holubice sehrály smolný zápas, kdy v prvním poločase nám chyběl klid v zakončení. Hlavně nás mrzí nevyužité brejky, které jsme nedokázaly proměnit. Druhá půle však byla velmi dobrá, všichni bojovali, dobře kombinovali, tlačili se do zakončení. Dobřichovice nás nechaly hrát a sami jen odkopávali míč. Poměr střel za druhý poločas byl 2:10, za první 3:4.  I to však Dobřichovicím stačilo, aby nám daly dvě branky. Dnes nám chyběla finální přihrávka a větší klid v zakončení.

V utkání chyběli: Valtr Jaroslav, Valtr Jiří, Mára Miloslav, Židoň Jakub, Šindelář Ladislav, Dvořák Jakub

Dobřichovice B – Holubice 2:0 (1:0)
Sestava: Karfilát – Blažek, Levinský, Zmrzlík – Helebrant – Fassman (45. Gabzdyl), Krejčí (75. Soukup), Bejr, Wachtl (45. Topol)-Bláha,Prilepski.
Náhradníci: Topol, Soukup, Gabzdyl, Hajda