Libčice 2:1 Holubice

23. dubna 2017 - Jakub Dvořák

Výhra daleko, remíza na dosah. Holubice derby nezvládly

LIBČICE – Jarní série bez porážky se zadrhla zrovna v tom největším utkání sezony. V okresním derby Holubice padly na půdě Libčič 1:2 a náskok v tabulce lídr Okresního přeboru zvýšil na čtyři body. Jedinou holubickou branku vstřelil útočník Jiří Valtr. Ten společně s Vladimírem Helebrantem utkání nedohrál, jelikož byli oba vyloučeni.

Sobotní derby slibovalo zajímavou podívanou. Proti sobě stála mužstva, které pojí nejen dlouholetá rivalita, ale také boj o postup do B třídy. Podzimní duel dopadl v Holubicích 1:1 a tak byli diváci zvědavi, jak dopadne odveta. Do Libčic si jich našlo cestu přes 340, což byla zřejmě největší kulisa, před kterou holubičtí hráči v této sezoně hráli.

O první šance zápasu se postaraly Holubice. V 5. minutě vypálil z dálky Ondřej Jurko a brankář jeho pokus vyrazil na roh. Hráči jej rozehráli na krátko a Jiří Valtra zpoza vápna vyslal další jedovatou střelu na libčickou branku. Domácí gólman opět vyrazil na roh.

O dvě minuty později už ale padl první gól. Bohužel, bylo to zrovna do holubické branky. Domácí útočník dostal pas za obranu, utekl obráncům a v zakončení předvedl hokejový blafák, obešel Roberta Pečonku a zakončil do odkryté branky.

O tři minuty poté mohly Holubice prohrávat o dvě branky. Brejk dvou libčických hráčů na jednoho holubického nakonec vyřešil brankář Pečonka. A činil se i v 15. minutě, kdy vychytal další jasnou příležitost domácích. Holubice byly v tu chvíli horším týmem na hřišti. Libčice je na vypracované šance jasně přehrávaly, ačkoliv herně to od hostujícího týmu nebylo špatné, do zakončení se dostal málokdy.

Ve 34. minutě se Libčice dostaly do dalšího brejku, obrana nestíhala a tak musel vypomoct holubický brankář. Ten vyběhl proti domácímu útočníkovi a poté, co jej zastavil nedovoleným zákrokem, viděl žloutou kartu a Libčice měly možnost kopat standardní situaci blízko holubické branky. A div, že nepadl druhý gól. Střela se odrazila od tyče a proletěla pokutovým územím.

Těsně před koncem prvního poločasu měl Pečonka opět pohotovost. Tentokrát zabránil téměř jisté brance parádním zákrokem nohou.

Do druhého poločasu musely nutně nastoupit jiné Holubice, jinak by hrozila pohroma. Svěřencům Romana Slavíčka pomohlo, že domácí tým nechytl začátek a působil dost vlažně. Toho Holubice využily a tlačily se do zakončení, co to šlo.

V 65. minutě ještě v jasné šanci po centru do vápna překopl branku Václav Trojan, o deset minut později už ale početné zastoupení holubických fanoušků křičelo „gól“. Pavel Rodr parádně uvolnil za libčickou obranu Jiřího Valtra, který v takových situacích ví, co má dělat. Domácímu brankáři nedal šanci a skóre bylo srovnáno.

Pak se však na hřišti začaly dít věci. V 84. minutě Libčice vstřelily, po sporné akci, která zaváněla ofsajdovým postavením, druhou branku a to vzplálo mezi hráči obrovské napětí. Po potyčce mezi domácím obráncem a holubickým kapitánem Vladimírem Helebrantem udělil hlavní sudí pro oba aktéry červenou kartu.

To však nebylo vše. Pásku převzal Jiří Valtr, který těsně po inkasované brance obdržel žlutou kartu. V 90. minutě při snaze o poslední tlak se však střetl s domácím brankářem a po vzájemné konfrontaci rozdal sudí další dvě červené karty. Oba týmy tak dohrávaly zápas v devíti.

Zvrátit stav alespoň v remízu, už však nebylo v holubických silách. Z Libčic tým odjížděl s prázdnou a s navýšenou ztrátou na první místo, která nyní činí čtyři body. Navíc před těžkým duelem s Úhonicemi přišel o dva své klíčové hráče a muže, kteří zastávají funkci kapitána.

Libčice – Holubice 2:1 (1:0)

Branka: Valtr Jiří
Sestava: Pečonka – Vlk, Trojan, Trlifaj, Brož – Prilepskiy, Helebrant, Rodr, Jurko – Peroutka, Valtr Jiří
Náhradníci: Hajda, Mára, Hovězák, Salava