oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Úhonice 3:0 Holubice

8. listopadu - Jakub Dvořák

Bez Valtra v útoku = bez bodů

ÚHONICE – Zápas blbec mají za sebou fotbalisté Holubic. V sobotním utkání v Úhonicích se jich smůla doslova držela za paty. Naopak domácímu týmu bylo přáno střílet branky, a jelikož takovou nabídkou domácí nepohrdali, nasázeli holubickému týmu hned tři góly. Zásadní pro tým byla absence Jiřího Valtra a Františka Čížka, která byla znát celé utkání. Holubice prohrály v Úhonicích 0:3.

Přitom to byly právě Holubice, kdo držel otěže utkání. V prvním poločase měl tým alespoň čtyři jasné gólovky. Ani jedna se ale neujala a neskončila v úhonické brance. To domácí jednou vystřelili na branku a byl z toho gól. Pavel Bouška nechal na chvíli trochu prostoru na levé straně. Domácí toho využili, přihráli volnému útočníkovi, který se snadno dostal do zakončení. Jeho přízemní střelu brankář David Hajda bohužel nepokryl. Pojďme ale k výčtu holubických šancí. Jan Moravec měl dvě slušné příležitosti z přímého kopu, Pavel Rodr trefil břevno a Jakub Židoň neproměnil tváří v tvář brankáři v podstatě také jasnou šanci. Sečteno podtrženo žádný gól Holubice nevstřelily.

Do druhého poločasu Holubice nastoupily s jediným cílem. Zvrátit stav utkání, dokud má tým drtivý tlak. Ten ale hodně rychle přešel. Jedinou holubickou šanci měl Luboš Vosáhlo v pokutovém území. Domácí mužstvo začalo pociťovat, že jen bránit nemusí a pouštělo se také více do ofenzivních akcí. Vše vyvrcholilo chybou Jaroslava Valtra na polovině hřiště  a útočník, který postupoval sám na brankáře Hajdu s přehledem proměnil. Aby toho nebylo málo, vstřelily Úhonice i třetí gól po nedorozumění obrany při rohovém kopu. Holubice tak ztratily cenné body, které by se v tabulce jistě hodily.

Úhonice - Holubice 3:0 (1:0)