Holubice 2:2 Libčice

4. listopadu - Jakub Dvořák

Derby skončilo plichtou. Holubice nad Libčicemi vydřely bod

HOLUBICE – Sobotní bitva podzimu je za námi. Tradiční okresní derby mezi Holubicemi a Libčicemi v rámci 11. kola Okresního přeboru vítěze nenašlo. Holubice dvakrát v utkání dotahovaly, ale po vývoji utkání získaly velmi cenný bod. Zařídil ho Pavel Rodr, který proměnil v 84. minutě pokutový kop a srovnal skóre na 2:2.

V prvním poločase ačkoliv na to skóre nevypadá, měly přeci jen navrch domácí Holubice, i když je potkala jedna velká nepříjemnost. Hned v prvních minutách se zranil Jiří Valtr. Ten se naštěstí oklepal a mohl utkání dohrát. Branky ale stříleli hosté. Ve 26. minutě se proti sobě střetli brankář Jurko a libčický Valenta. Už se zdálo, že jeho pokus do prázdné branky nedoletí, ale velice smolný okamžik si vybral stoper Jan Moravec. Míč si totiž srazil přímo do branky. Domácí ale nesmutnili dlouho. Ve 29. minutě předvedl parádní kopací techniku Kirill Prilepski. Odražený míč před velkým vápnem trefil šajtlí přímo do sítě. Přišla ale další chyba Holubic, která byla tvrdě potrestána. Jakub Židoň fauloval velmi blízko holubické branky a soupeř měl možnost nebezpečné standardní situace. Libčický Paluka si holubického brankáře přímo vychutnal. Míč poslal přes zeď do branky a brankář Holubic se jen ohlédl. Poločasové skóre znělo lépe pro hosty. Libčice vedly 2:1.

Ve druhém poločase už Holubice opadly. Předvedený výkon si na rozdíl od první půle tříbodový zisk nezasloužil. Tým často hrál dlouhé balony z obrany na křídelní hráče. Ti to ale měli velice těžké, protože centry byly často nepřesné a nekvalitní povrch jim zrovna také nehrál do karet. V 64. minutě se na hřiště podíval Vladimír Helebrant. Trenér Roman Slavíček stáhl ze hřiště Luboše Vosáhla, na jeho místo dosadil ze středu pole Pavla Rodra a Helebrant se postavil na svoji oblíbenou pozici do středu zálohy. Minuty se vlekly a Holubice si nemohly vytvořit pořádnou šanci ke skórování. Blýskl se Jan Moravec, který trefil břevno libčické branky. Vše ale rozsekl v 84. minutě Jiří Valtr. V pokutovém území hostů si takzvaně došel pro faul a sudímu nezbylo nic jiného, než odpískat pokutový kop. K němu se postavil Pavel Rodr a zachránil Holubicím v derby alespoň bod.

Holubice - Libčice 2:2 (1:2)