Holubice 4:0 Choteč

21. dubna 2015 - Jakub Dvořák

Pohodlná výhra nad Chotčí s udrženou nulou!

Po drama ve Štěchovicích následovalo utkání s Chotčí. Na jejím hřišti holubický tým na podzim prohrál 2:3. V Holubicích tak bylo, co oplácet. Domácí mužstvo zvítězilo 4:0 a brankář Jakub Jurko si po chybě v předchozím utkání připsal čtvrtou nulu v aktuálním ročníku.

Holubice do utkání nastoupily bez dvou obránců ze základní sestavy Miloslava Máry a Jaroslava Valtra. Týmu navíc chyběl kapitán Vladimír Helebrant. Sestava tak musela podstoupit pár změn.

Od začátku utkání byly Holubice aktivnějším týmem. První velkou šanci měl Kirill Prilepski, který na zadní tyči málem překonal brankáře hostů. I přes počáteční neúspěch, to zkoušel mladý křídelník dál. Jeho snaha se vyplatila o několik minut později, kdy skoro jako přes kopírák ve stejné pozici tentokrát už překonal brankáře razantní hlavičkou.

Holubice měly velkou chuť hrát. Po jedné z ofenzivních akcí domácího týmu byl ve vápně zfaulovaný Jiří Valtr a následoval pokutový kop. K němu se postavil Pavel Rodr a umístěnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Slibnou příležitost si vypracoval i Jan Hovězák. Předkopl si míč, utekl obránci  a střelou z velkého vápna vyzkoušel hostujícího brankáře. Do konce prvního poločasu přidal ještě třetí branku Jiří Valtr. Dostal míč do běhu, vyhnul se brankáři, a ačkoliv se už zdálo, že je takřka v nulovém úhlu, napálil míč do branky hostů.

Druhý poločas už to taková jízda nebyla. Padla pouze jediná branka a to po úniku Pavla Rodra s Jiřím Valtrem. První jmenovaný naznačil přihrávku Valtrovi a místo ní, vystřelil k tyči. Osamocený brankář neměl šanci. Holubice porazily Choteč 4:0.

Holubice – Choteč 4:0 (1:0)