Roztoky 0:3 Holubice

10. dubna 2017 - Jakub Dvořák

One man show v Roztokách č. 2

ROZTOKY – Neporaženi! Ani třetí jarní soutěžní utkání nezviklalo holubické mužstvo. Sobotní duel v Roztokách si hráči pohlídali a po hattricku Jiřího Valtra pohodlně vyhráli 3:0. Jelikož náš rival v boji o postup Libčicie také nezaváhaly, zůstáváme i nadále na druhé příčce o jediný bod.

Do zápasu s Roztoky udělal trenér Roman Slavíček jednu změnu v sestavě. Místo Jana Hovězáka dostal příležitost na hřišti od prvních minut František Čížek. Postavil se však do záložní řady a do útoku putoval Michal Peroutka.

Na první gól čekali holubičtí fanoušci do 16. minuty. Po levé straně unikl Pavel Rodr, nacentroval do pokutového území, kde si míč zpracoval Jiří Valtr a vypálil. Střela však trefila do ruky domácího obránce a sudímu nezbývalo nic jiného než nařídit pokutový kop pro hosty. Postavil se k němu Valtr a překonal roztockého brankáře.

Druhá trefa přišla o deset minut později a opět se o ni postaral nejlepší střelec soutěže. Jiří Valtr se uvolnil v pokutovém území, a proti sobě už měl pouze domácího brankáře. Křižnou střelou, která se otřela o tyčku a zapadla do sítě, mu však nedal šanci.

Roztoky působily takřka neškodným dojmem. Prim hrál především hostující tým. Třetí branku přidaly Holubice po pohledné akci. Na levé straně si vyměnili přihrávky na jeden dotek Lukáš Brož s Pavlem Rodrem, míč se dostal k Michalu Peroutkovi, který jej zatáhl do vápna. Tam mu však práci znepříjemnil domácí brankář, který proti němu vyběhl. Peroutka jej tak lobovaným centrem přehodil a Jiří Valtr dělovkou pod břevno uzavřel střelecký účet.

Domácí zazlobili až ke konci zápasu, kdy hrozili především ze standardních situací, ale brankář Robert Pečonka si s nimi poradil. V jeden okamžik si však doslova zachránil čisté konto.

Po závaru ve vápně už viděli všichni přihlížející míč v síti, navíc holubický brankář ležel na jiné straně, než putovala střela. Na poslední chvíli se však dokázal přesunout a pěstí míč vyrazit.

Roztoky tak nevstřelily ani čestnou branku. Naopak Holubice pokračují v jarní jízdě. Ve třech soutěžních duelech neztratily ani bod a tým tak dává zapomenout na špatnou zimní přípravu, která se rozhodně nepovedla. V příštím zápase do Holubic přijede štěchovický B tým. Výkop je stanoven v sobotu od 17.00.

Roztoky – Holubice 0:3 (0:2)

Branky: 3x Valtr Jiří
Sestava: Pečonka – Vlk (80. Salava), Trojan, Trlifaj, Brož – Čížek, Rodr, Helebrant, Prilepskiy (68. Hovězák) – Peroutka, Valtr Jiří
Náhradníci: Hajda, Salava, Mára, Hovězák