oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Souhrn posledních utkáních

Jakub Dvořák - 24. června 2014

Soutěž jsme důstojně nedohráli, ale sezona byla dobrá!

Tak a máme další fotbalovou sezonu za sebou. Na měsíc zas vypneme a budeme se těšit na srpnový start Okresního přeboru v Holubicích. Věřím, že Vás i letos Holubický mančaft pobavil a všichni fanoušci si přišli na své. Ne pořád to bylo ze strany týmu ideální, ale ve fotbale nejste kapela, abyste neustále vyhrávali. K slavným vítězstvím patří i porážky. Holubice na jaře předvedly sérii sedmi utkání bez prohry a dokázaly třeba doma rozebrat Libčice vysokou výhrou 7:2, kterou mělo možnost sledovat přes 290 diváků. Za to Vám chceme poděkovat a budeme rádi, když se v hojném počtu sejdeme i na startu té příští sezony.

Po domácí vysoké výhře nad Dobrovízí (7:5) odehrály Holubice další utkání v Měchenicích. Zde se týmu moc nedařilo. Poločas jsme prohráli 2:3 a utkání skončilo výsledkem 4:3 pro domácí mužstvo. Dvakrát se trefil Jan Vlček a jednu branku vstřelil Jiří Valtr. V dalším kole jsme jeli opět ven. Tedy čekalo nás utkání na půdě soupeře. Zavítali jsme do nedalekých Horoměřic. Utkání bylo ze začátku pro diváka velmi pestré. Oba brankáři totiž vyfasovali červenou kartu po předcházejícím faulu. Nejdříve brankář domácích až hrozivě zboural holubického Jiřího Valtra a o pár minut později fauloval i náš David Hajda, avšak ne tak hrubým zákrokem. Poločas skončil shodně 2:2. Ve druhém poločase Holubice odpadly. Domácí, které hnala touha po záchraně v soutěži, se snažili utkání strhnout na svoji stranu. To se jim povedlo. Vyhráli nakonec 6:3. O holubické branky se postarali Jiří Valtr a Pavel Rodr. Poslední utkání jsme už hráli na svém hřišti s Hostivicemi. S těmi jsme na podzim uhráli plichtu 0:0. Podobný vývoj mělo utkání i v Holubicích. Bohužel naše mužstvo tahalo v utkání za ten kratší konec a hosté byli opravdu o stupeň lepší. Ve druhém poločase vstřelili dvě branky a rozhodli o svém vítězství. Touto ztrátou jsme spadli z druhého místa až na pátou pozici v tabulce.

Na první rok v OP to však bylo slušné počínání. Podzimní část týmu nevyšla zrovna podle představ, ale jaro bylo opravdu až na několik výjimek velmi dobré. Holubice dokázaly, že umí předvést kvalitní fotbal a díky své hře přilákaly i fanoušky, kteří některé jarní šlágry doslova zaplnili. Změny v kádru nejsou ještě jasné, nicméně už teď můžeme říct, že základní kostra týmu zůstane i pro příští ročník. Na odchodu je zatím jen útočník Ivan Štofl.

Pro příští sezonu je naplánována jedna zásadní změna. S týmem se rozloučil trenér Jiří Šarlinger. Na lavičce Holubic působil dva roky. Po dlouhých devíti letech se tým pod jeho vedením dostal opět do Okresního přeboru, kde letošní ročník zakončil na pátém místě. Šarlingerova bilance v Holubicích ze soutěžních utkání je 32 výher, 5 remíz a 15 porážek. Děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mnoho úspěchu v dalším angažmá.

Holubice – Hostivice 0:2 (0:0)

Horoměřice – Holubice 6:3 (2:2)