Holubice 9:1 Krňany

26. srpen 2013 - Jakub Dvořák

Perfektní začátek v OP!!!

HOLUBICE - Na předposlední srpnovou sobotu připadlo letos první kolo Okresního přeboru. Holubice se v této soutěži objevily po devíti letech a návrat byl vskutku famózní. Tým připravil pro své věrné fanoušky opravdu veliké představení. Krňany, které patří k průměru v OP, tým smetl s výsledkem 9:1.

Výkopu ještě přecházela slavnostní gratulace jednomu z členů realizačního týmu. Dlouholetý doktor A týmu, Václav Jednorožec, oslavil sedmdesáté narozeniny. Trenér Jiří Šarlinger, postavil asi to nejlepší co v současné době ve svém kádru má a od prvních minut bylo znát, že jsme o stupeň výš. Tempo bylo opravdu svižné a oba týmy si v prvních minutách připsaly několik nebezpečných náznaků šancí. První branku vstřelily Holubice. Postaral se o ní Ivan Štofl, ač se mu v přípravě moc branek střílet nedařilo, v tomto utkání byl hodně vidět. Druhou branku Holubic přidal Kirill Prilepski. Brankář neudržel prudkou střelu, míč vyrazil pouze před sebe do míst, kde stál právě Kirda a jemu již nedělalo problém dostat míč do branky. Po této brance, přišlo menší uspokojení a do hry se dostávaly Krňany. Několikrát podnikly nepříjemný útok po stranách a snažily se prudkými centry dostat Holubice pod tlak. Holubice dlouho odolávaly, ale snížení na 2:1 bohužel přišlo. Klid do poločasu přinesl přímý kop Vladislava Helebranta. Ten se původně snažil najít skvělým obloučkem jednoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území, ale nikdo na míč nedosáhl, brankář nestačil zareagovat a míč skončil v síti. Byl to parádní gól do poločasové přestávky.

Druhý poločas patřil už jen jednomu týmu. Tomu z Holubic. Svoji druhou branku v utkání se podařilo vstřelit Ivanovi Štoflovi, který prostřelil brankáře z neskutečného úhlu. Na řadu ale také přišli další střelci týmu a především jeden z největších. Střeleckou smůlu z prvního poločasu dvakrát prolomil Jiří Valtr a utkání se pomalu měnilo v exhibici. Dvě branky vstřelil také Ladislav Šindelář, kterému se v prvním poločase také moc nedařilo, svým výkonem v tom druhém, vše odčinil. Poslední slovo v utkání měl střídající hráč Jan Soukup. Ten se na plac dostal díky nepříjemnému zranění Ivana Štofla a po několika minutách na hřišti se Holubicím naskytla možnost zvýšit skóre z pokutového kopu, ve vápně byl faulován Jiří Valtr. Pokutový kop dostal na starost právě nejmladší hráč na hřišti Soukup a přízemní střelou k tyči nedal brankáři šanci. Do průběhu utkání se také dostali další dva střídající hráči. Nejdříve vystřídal Kirilla Prilepskiho Jakub Dvořák a do útoku šel, místo Jirky Valtra David Levinský.

Holubice - Krňany  9:1 (3:1)
Branky:
2x Štofl, 2x Valtr Jiř., 2x Šindelář, Helebrant, Prilepski, Soukup
Sestava: Hajda - Mára, Valtr Jar., Moravec, Blažek - Šindelář, Helebrant(C), Bouška, Prilepski - Štofl, Valtr Jiř.
Náhradníci: Soukup, Dvořák, Levinský

Holubice tak opravdu hned na úvod šokovaly skvělým výsledkem a potěšily pohlednou hrou. V obraně se skvěle předvedla posila Jan Moravec, který podal opravdu dobrý výkon a dobře si rozuměl ve stoperské dvojici s Jaroslavem Valtrem. V příštím kole náš tým zavítá na trávník Rapidu Psáry, kde v jeho dresu řádí i bývalá reprezentační hvězda Slavie Praha Pavel Kuka. Sobotní utkání začíná v 17:00.