Středokluky 1:10 Holubice

03.06. 2013 -Jakub Dvořák

Holubice nadělily soupeři "desítku"

A mužstvo se po výhře nad Třebotovem utkalo s dalším adeptem na sestup. Zavítalo do posledních Středokluk. Tým si nechtěl nic komplikovat a s domácími si poradil. Doslova deptat hráče domácího výběru musel Jiří Valtr, který se trefil celkem sedmkrát

Poprvé se tomu tak stalo ve 13 minutě. Z rohu centroval netradiční exekutor Kirill Prilepski, jeho centr propadl až na zadní tyč, kde stál právě Jiří Valtr a ten už dopravil míč do branky. Dobře se po první vstřelené brance prezentoval aktivní Kirill Prilepski, ale jeho zakončení bylo velmi špatné. V 17. minutě přišlo vyrovnání na 1:1. Po kiksu brankáře Honzy Karfiláta dostali domácí v podstatě branku zadarmo. Přidat druhý holubický gól mohl ve 27. minutě František Blažek, byl totiž zahráván pokutový kop. Jenže jeho pokus orazítkoval tyč. Dočkali jsme se o čtyři minuty později. David Gabzdyl se z kraje vápna dostal až před brankáře, ale v jasné tutovce selhal. Brankář míč vyrazil pouze ke Kirillovi Prilepskimu, ten pohotově vrátil před branku a Jiří Valtr skóroval do prázdné branky. Hattrick dokonal Jiří Valtr, po rychlé a chytré rozehrávce Pavla Boušky. Ten poslal Jirku do souboje 1 na 1 a kanonýr si s brankářem poradil. Poločasové skóre bylo tak 1:3.

O poločase udělal trenér Šarlinger jedinou změnu. Stáhl Davida Gabzdyla a nahradil ho Luďkem Fassmanem. Jeho chvíle přišla v 62. minutě. Jiří Valtr zatáhl míč po lajně a poslal ho do vápna před brankáře, ten míč pouze vyrazil před sebe do míst, kde stál právě Luděk Fassman. Svou pohotovou dorážkou si připsal svůj letošní třetí gól. Potom nastala smrtelná, holubická „desetiminutovka“. V 65. minutě skvěle vybojoval míč Jiří Valtr a poslal okamžitě centr do vápna. Hlavou se v souboji s brankářem prosadil Kirill Prilepski. V 66. minutě po pravém kraji zatáhl míč Prilepski a našel volného Tomáše Krejčího v prostoru značky pokutového kopu. Zkušený hráč se nemýlil. Zbylé čtyři branky si připsal Jiří Valtr. Pokaždé ze samostatného nájezdu na brankáře domácích. Ten z něj nejspíš musel být na prášky, protože nejlepší střelec soutěže si s ním dělal, co chtěl. V tomto utkání tak dosáhl na metu 42 branek v letošním ročníku.

Středokluky : Holubice    1:10 (1:3)