Choteč 2:5 Holubice

9. května 2017 - Jakub Dvořák

Choteč - Holubice 2:5. Série porážek zažehnána

CHOTEČ – Po dvou zpackaných zápasech konečně bodový zisk! Ačkoliv se nám na půdě Chotče dlouhodobě nedaří, v sobotu mužstvo Holubic zvládlo vzájemný zápas výborně. Tamní výběr porazilo 5:2 a zastavilo sérii porážek hned v počátku.

Po prominutí trestu se trenérovi Romanu Slavíčkovi vrátil do sestavy Jiří Valtr. Naopak stále ještě chybí Jiří Trlifaj, František Čížek a kapitán Vladimír Helebrant, který pyká za červenou v zápase s Libčicemi.

První poločas nabídl zajímavou podívanou. Holubičtí si vytvořili minimálně pět slibných příležitostí ke skórování. Pozadu se nedrželi ani domácí. Jeden brejk vyřešil brankář Robert Pečonka a pokus po centru z rohu skončil na tyči holubické branky.

Na první branku se v Chotči čekalo do 34. minuty. Po sérii přihrávek mezi Kirillem Prilepskim, Janem Hovězákem  a Pavlem Rodrem, se k míči ve vápně dostal poslední jmenovaný a otevřel skóre.

Druhá trefa přišla hned záhy. Po druhé žluté kartě byl vyloučený hráč domácích a z následné standardní akce Holubice zvýšily náskok. Michal Peroutka nacentroval do vápna, kde byl nehlídaný Jiří Valtr a hlavou překonal brankáře.

Na začátku druhého poločas se Holubicím podařilo vstřelit třetí gól. Lukáš Brož z levé strany našel ve vápně Jiřího Valtra a ten už si věděl rady, jak překonat brankáře.

Jen pár minut poté si však holubická obrana vybrala poměrně slabší chvilky. V 59. minutě zavinil penaltu Lukáš Brož a Choteč snížila na 1:3. V 69. minutě chybovali Jan Salava s Tomášem Vlkem, čehož domácí využili, sebrali míč a přiblížili se na rozdíl jedné branky.

Jistotu dal holubickému týmu až v 80. minutě Ondřej Jurko, jehož první pokus brankář vyrazil, ale dorážka už skončila v brance. Na 5:2 nakonec zvýšil v 92. minutě střídající trenér Roman Slavíček, který zakončil brejk po přihrávce Pavla Rodra.

Choteč – Holubice 2:5 (0:2)

Branky: Rodr, 2x Valtr Jiří, Jurko, Slavíček
Sestava: Pečonka – Salava, Vlk, Trojan, Brož – Prilepskiy (86. Mára), Jurko, Rodr, Peroutka – Hovězák, Valtr Jiří (90. Slavíček)
Náhradníci: Hajda, Slavíček, Valtr Jaroslav, Mára