Holubice 5:3 Kosoř

25. srpna 2015

To byl obrat! Holubice rozjely okres výhrou 5:3

HOLUBICE – Fotbalisté Holubic vstoupili do nového ročníku Okresního přeboru úspěšně. Na domácím hřišti porazili po heroickém výkonu a obratu z 0:2 ambiciózního nováčka z Kosoře 5:3. I když na začátku utkání to vypadalo na pořádný příděl. Zápas se měl původně hrát na hřišti soupeře, ten však požádal svaz kvůli špatnému stavu plochy o změnu. Kosoř tak přijela do Holubic. Nováček, který minulý rok ovládl třetí třídu, přijel s mladým ambiciózním mužstvem a na hřišti to bylo znát.

Už ve 3. minutě utekl obraně hostující útočník Bícha a nekompromisně překonal brankáře Heimratha. Druhý zásah přišel v 15. minutě a hráči Holubic byli jako na kolotoči. Kosoř využívala svoji rychlost a kombinaci k tomu, aby dusila domácí tým. Dokonce trefila i břevno holubické branky. Obrana nevěděla kam dřív skočit.

Po 20 minutách ale jako kdyby hostující tým vypnul a v Holubicích byl na hřišti pouze jeden tým. V 35. minutě vše vyústilo kontaktní brankou. Jiří Valtr zatáhl míč po levé straně, v pokutovém území hledal ještě lépe postaveného spoluhráče, ale centr mu sjel a obránce Kosoře si ho srazil do vlastní branky. Vyrovnávací branka na sebe nenechala vůbec dlouho čekat. Ve 37. minutě se po rohu dostal k míči obránce Pavel Bouška, poslal do vápna nadýchaný centr na zadní tyč, kde číhal Daniel Mašek a prudkou hlavičkou s přispěním tyče vyrovnal. Do konce poločasu stihly Holubice ještě stav zápasu zvrátit na svoji stranu. Ve 42. minutě se k přímému kopu postavil Jiří Valtr a nedal brankáři Kosoře šanci.

Do druhého poločasu šly tedy Holubice s jednobrankovým náskokem, ale hned zkraje všechny šokoval Jiří Valtr, který při napadání brankáře plácl po odkopu rukou a poté, co mu sudí ukázal druhou žlutou kartu, musel předčasně do sprch. Vše hrálo do karet hostům. Téměř 40 minut hry a oslabené domácí mužstvo drželo slabý náskok.

Jenže to, co předvedli domácí, bylo něco neuvěřitelného. V deseti dali Kosoři doslova lekci z produktivity. Zatímco hosté si na brankáři Haimrathovi vylámali zuby, Holubice vynikaly smrtícími údery. V 60. minutě se s míčem rozeběhl Pavel Rodr a obranou Kosoře postupoval jako nůž máslem. Na hranici velkého vápna se opřel do míče a poslal domácí do vedení 4:2. Další gól Holubic přišel v 74. minutě. Kiril Prilepski se dostal v pokutovém území k přímému ohrožení brankáře, ale místo toho aby pálil, přihrál vedle stojícímu Maškovi, ani ten však nevystřelil. Celou akci vyšperkoval přihrávkou na druhou tyč, kam si naběhl Ondřej Jurko a ten už dostal míč do branky.

Hosté byli zralí na psychiatra. Tohle zřejmě vůbec nečekali. Jejich mužstvo bylo úplně na dně. Znát to bylo především na důrazu. Na obou stranách byly k vidění ostré zákroky, které hraničily s vyloučením. Kosoři se v závěru podařilo vstřelit alespoň gól útěchy, tři body Holubicím už však nevzala.

Celý tým Holubic podal opravdu nadlidský výkon. V početní nevýhodě dokázal potrestat tak těžkého soupeře a nenechat ho skórovat. Neskutečné!  K výhře pomohla skvělá práce brankáře Pavla Heimratha, který sice inkasoval tři góly, ale několik dalších jich chytil. Mužem zápasu byl bez řečí Kirill Prilepski. Ačkoliv neměl tolik prostoru na svoje ofenzivní choutky, dokázal rozdávat rány a bít se v osobních soubojích jako nikdy jindy. Byl sice u centru při druhé inkasované brance, všechno však napravil při gólu Jurka a svojí pracovitostí.

Příští zápas hrají Holubice v sobotu 29. srpna opět na domácím hřišti. Soupeřem bude další nováček v soutěži Hradištko B.

Holubice - Kosoř 5:3 (3:2)

Branky: 2x Valtr Jiří, Mašek, Rodr, Jurko Ondřej
Sestava: Heimrath - Mára, Slavíček, Brož, Bouška - Prilepski, Židoň, Rodr, Jurko - Valtr Jiří, Mašek
Náhradníci: Hajda, Helebrant, Kundrt, Hovězák, Dvořák,