Kosoř 3:2 Holubice
08.04.2013- Jakub Dvořák

Fotbalisté Holubic se po prvním jarním utkání střetli s Kosoří. V Kosoři panovalo velmi chladné a větrné počasí, ideální podmínky pro fotbal to určitě nebyly, další nepříjemností byly pro Jiřího Šarlingera absence několika hráčů (Vaigl, Bláha, Židoň). Ve vypjatém utkání však Holubice prohrály krutě 3:2.

Do utkání poslal trenér úplně jinou sestavu než v prvním utkání proti Újezdu. Premiéru si v holubickém dresu odbyl útočník Ivan Štofl, v brance nastoupil Honza Karfilát a na post levého obránce Martin Wachtl. Holubice začaly utkání docela aktivně, pro tým velice dobře pracoval Jiří Valtr a na hrotu se odvážně bil již zmiňovaný Štofl. Oba útočníci se dokázali dostat do slibných pozic v blízkosti branky domácích, ale zakončení nebylo bohužel takové, jaké bychom si přáli. Promarnění našich šancí využili domácí. Po souboji Martina Wachtla s domácím forvardem v blízkosti velkého vápna, byl odpískán faul. Z následného přímého kopu se domácí hráč nemýlil. Chytře zakroutil míč k pravé tyči. Holubice prohrávaly 1:0. Domácí zasadili našemu týmu ještě jednu ránu do konce poločasu, a tak když ani Štofl nedokázal trefit branku z pár metrů a Valtrova rána skončila na břevně poločasové skóre bylo 2:0 pro domácí.
Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Dařila se nám více kombinace a skvěle se do útoku zapojovala křídla. Pravou stranu měl jen pro sebe bek Franta Blažek a na levém kraji se dařilo Kirillovi Prilepskimu. Snížení na 2:1 jsme se dočkali po závaru v pokutovém území, když nakonec míč do branky dopravil skoro v leže Ivan Štofl. Jenže domácí nenechali nic náhodě. Jejich kvalitní útočníci zamotali naší obraně hlavu a vstřelili třetí důležitý gól. Holubice sice dostaly domácí pod tlak a snažily se, co to šlo, ale výsledkem byla bohužel jen jedna branka. Vstřelil ji Dan Bejr. Více se Holubicím nepoštěstilo.  Do hry zasáhl ze střídačky pouze Tomáš Krejčí

Bylo to velmi zajímavé utkání, nedá se říci, že by Kosoř Holubice přehrála, Holubice rozhodně nebyly slabším týmem, ale efektivita rozhodla. Zatímco domácí se ze svých šancí dokázali radovat, naši hráči své tutovky zahodili. Bohužel je to další ztráta a další krok zpátky od postupu. Jestliže tým nezačne plno bodovat, postupové naděje se rozplynou.

Kosoř: Holubice 3:2 (2:0)