oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Holubice 7:2 Libčice

29. dubna 2014 - Jakub Dvořák

Přes 290 diváků sledovalo okresní derby!!!

HOLUBICE – Jarní jízda holubických fotbalistů nadále pokračuje. V domácím utkání proti Libčicím Holubice prodloužily svoji vítěznou sérii a vezou se na vlně úspěchu. Není se čemu divit, v zimě se hovořilo o záchraně a nyní je tým na druhé pozici. Vyhlášené derby Holubice vyhrály 7:2 a neškodné Libčice naprosto rozebraly.

Tato utkání mívají ten správný náboj, atmosféru a kvalitu. V sobotu tomu nebylo jinak. Hráči chtěli doma Libčice porazit a vrátit jim těsnou porážku z podzimní části. Tým Jiřího Šarlingera podal opravdu kvalitní výkon a předvedl se skvělou efektivitou. Zklamáním může být snad jen návštěva. Ano, 290 platících diváků je na Okresní přebor krásná návštěva, ale já, co by malý kluk pamatuji daleko větší diváckou kulisu, ne-li dvakrát tolik velkou. Bohužel zájem o fotbal už není zřejmě takový a ani pohledná hra obou týmů netáhne.

Pojďme k samotnému ději utkání. Začátek utkání byl neskutečný. Opravdová pastva pro oči fotbalového fanouška. Již ve druhé minutě zastavil brejk hostů Pavel Bouška a poslal do samostatného úniku Jirku Valtra. Ten si pohrál s obránci a vykoupal i brankáře soupeře.  Holubice vedly 1:0. Libčice se nezalekly a o šest minut později odpověděly ukázkovým brejkem. Z pravé strany se dostal centr přes celé vápno až na zadní tyč, kde byl úplně sám záložník Libčic, kterému nezbývalo nic jiného než hlavou srovnat na 1:1. V minulých článcích jsem psal ódy na záložníka Pavla Rodra. Nechci se opakovat, ale opět byl naším důležitým hráčem. Důkazem je i jeho branka na 2:1. Ve 12. minutě si chytře došel pro faul v oblasti velkého vápna. Postavil se k míči a z přímého kopu nedal brankáři šanci.  Ve 25. minutě to byl opět Rodr, kdo měl zásluhu na třetí holubické brance. Po lajně poslal za obranu Františka Čížka, který do sprintoval s míčem až do vápna a prostřelil brankáře hostů. Hra se po třetí brance malinko vyvážila a hosté mohli také oddychnout. V závěru prvního poločasu ale vyslal z dobrých 20 metrů dělovku Jakub Židoň, která orazítkovala břevno.

Jestli ve druhém poločase někdo čekal bleskový obrat Libčic, tak byl na omylu. 58. minuta, Jan Moravec popotáhne balon a z takových 25-30 metrů vyzkouší pozornost brankáře. Jeho dělovka končí v síti a aspiruje na gól roku v letošním ročníku. V 65. minutě zahrával přímý kop Pavel Rodr. Jeho pokus brankář vyrazil, ale na dorážku Ivana Štofla už nestačil. Holubice vedly už 5:1. V 68. minutě se na plac podíval první náhradník. Za vyčerpaného Františka Čížka přišel Lukáš Vaigl. O pár minut později se holubické publikum raduje znovu. Kirill Prilepski připravil příležitost pro Ivana Štofla, který ji nekompromisně využil. Stav utkání 6:1. Trenér v tu chvíli dává důvěru dalšímu mladému hráči. Za Jaroslava Valtra přichází na trávník Jan Hovězák. O minutu později v 75. minutě se dočkal i Luděk Fassman. Vystřídal Ivana Štofla. Hosté byli vyřízení, ale po nepřehledné situaci v holubickém vápně se jim podařilo vstřelit alespoň čestný druhý gól pro své příznivce, kteří za nimi dorazili. Poslední slovo v utkání si vzal Jan Moravec. Opět si míč šteloval daleko od branky a opět ho poslal tak nekompromisně k tyči, že se rozvlnila síť. Holubice vyhrály nad svým tradičním rivalem 7:2.

Holubice – Libčice  7:2 (3:1)     Diváků: 290
Branky: Valtr Jiř., Rodr, Čížek, 2x Štofl, 2x Moravec
Sestava: Hajda – Mára, Moravec, Valtr Jar.(Hovězák), Bouška – Čížek(Vaigl), Rodr, Židoň, Prilepski – Štofl(Fassman), Valtr Jiř.,
Náhradníci: Levinský, Hovězák, Fassman, Vaigl