Vestec 7:3 Holubice

6. října 2014 - Jakub Dvořák

Holubice ve Vestci zázrak neudělaly! Od domácích sedmkrát inkasovaly

VESTEC – Takový zajímavý sobotní výlet si v sobotu udělal holubický A tým do Vestce u Prahy. S tamní Viktorií sice nehrál celé utkání vyrovnanou partii, ale stydět se za určité pasáže proti současnému lídrovi tabulky rozhodně nemusí. Výsledek je však krutý. Holubice ve Vestci prohrály 3:7.

Začátek utkání tým z Holubic prospal. Na brankáře Karfiláta, který zastupoval nemocného Jurka a Hajdu, se valil jeden útok za druhým. Měl to opravdu těžké. Domácí nás v prvních minutách opravdu mleli a naše obrana nevěděla, kam dřív skočit. Výsledkem byly čtyři inkasované branky. Druhou část prvního poločasu ale ovládli hráči Holubic. Mužstvo jako kdyby dostalo nový impuls a začalo hrát konečně s důrazem, se zaujetím a dostávalo domácí čím dál tím více pod tlak. Jiří Valtr díky dvěma brankám snížil stav utkání na 4:2 pro domácí. U obou branek mu asistoval Pavel Rodr.

Ve druhém poločase holubický tlak chvíli pokračoval. Třetí holubickou branku vstřelil po přihrávce Jiřího Valtra Kirill Prilepski. To domácí nesli už nelibě a začali mít ve svých řadách dusno. Domácí kapitán a bývalý ligový fotbalista Jiří Novotný musel rozbouřené domácí mužstvo postavit do latě. Povedlo se mu to na jedničku. Novotný prokázal své zkušenosti a smysl pro řízení mužstva. Domácí tým se okamžitě vzpamatoval a Holubicím vstřelil postupně tři branky. Čímž rozseknul jakékoliv naděje na bodový zisk Holubic. Holubice tak ve Vestci nepřekvapily a odvezly si domu porážku 3:7.

Vestec – Holubice 7:3 (4:2)
Branky: 2x Valtr, Prilepski

POZNÁMKA:

Viktoria Vestec letos kraluje, ale dominance jí chybí

Běžně tuto formu u článků nedělám. Na sobotním soupeři mě ale něco zaujalo a rozhodl jsem se čtenářům sepsat pár poznatků o Viktorii Vestec. Když přijedete do areálu Vestce, na první pohled Vás něčím zaujme. Nejdříve si všimnete moderní budovy, kde se nachází prostory pro domácí klub a především také akademii Jiřího Novotného. Hrací plocha už tak kvalitní není. Je znát, že rybník pár metrů od hřiště dělá s hřištěm neplechu.
Výkony domácího týmu jsou zatím, alespoň podle čísel obdivuhodné. Vestec má mladé mužstvo postavené kolem svého kapitána a exligisty Jiřího Novotného. Tým vsází na útočníka Radima Matysíka, který mimochodem vstřelil Holubicím hattrick a svého času, se o něj Holubice ucházely. Ačkoliv Vestec chvílemi předvedla doslova totální rozebrání Holubic, něco mi na jejím projevu chybí.
Trošku bych ji porovnal se Zbuzany, které měly opravdu našlápnuté mužstvo a Holubicím nedaly ani „čuchnout“. Vestec ale tyto okamžiky střídala s těmi špatnými, kdy na můj vkus až zbytečně nedůrazně dělala chyby v rozehrávce a obranné fázi. Na současná mužstva v Okresu to stačí. Tým si zřejmě vždy uhraje to „svoje“. Bojím se však, že do kvalit týmu jako byly třeba právě Zbuzany, které si hrály v podstatě vlastní soutěž, tomu chybí ještě dost. Každopádně je náš sobotní soupeř na dobré cestě.