Psáry 1:4 Holubice

5. září 2016 - Jakub Dvořák

Ze Psár jasné tři body

PSÁRY - Druhý zápas, druhá výhra a 100% úspěšnost. Holubičtí fotbalisté zvítězili v Psárech 4:1a potvrdili dobrý vstup do nové sezony. Dvěma vstřelenými góly se pod vítězství podepsal Pavel Rodr. Zatímco v prvním zápase proti Hostivicím chyběl Romanu Slavíčkovi pouze Jiří Valtr, v Psárech bylo vše jinak. Holubický střelec už byl k dispozici, ale naopak scházeli Kirill Prilepskiy a brankář David Hajda.

Trenér tak s ohledem na tým, který byl k dispozici, znovu změnil rozestavení. Tentokrát Holubice nastoupily s jedním defenzivním záložníkem za čtyřčlennou řadou tvořivých hráčů a na hrotu byl pouze Jiří Valtr. Úkoly byly jasné. Co nejvíce podporovat útok a snažit se napadat domácí rozehrávku.

To se však ne vždy dařilo. Holubice nepůsobily kompaktně a často byl Jiří Valtr na hrotu osamocen. Nedařilo se ani proměňovat šance.Na první gól se čekalo do 30. minuty, kdy po sérii dorážek a vyražených střel od brankáře dostal míč do sítě Pavel Rodr. O čtyři minuty se z branky radoval Michal Peroutka, který zvýšil na 2:0.

Druhý poločas začal pro Holubice tím nejlepším možným způsobem. Ve 46. minutě zvýšil svoji druhou brankou v utkání Pavel Rodr na 3:0. Gólový rozdíl mohl být daleko větší, ale jindy obávaný kanonýr Jiří Valtr se v prvním soutěžním utkání nové sezony střelecky hledal. Své trefy si zřejmě schoval na důležitější duely.

Další gól Holubice přidaly po hezké akci Lukáše Brože, který sice hrál na levém kraji obrany, ale míč si navedl z pravé strany a střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Hosté se proti našemu výborně chytajícímu Robertovi Pečonkovi zmohli pouze na jednu branku, která padla těsně po holubickém gólu.

Holubice tak zvládly další utkání v nové sezoně a společně s Libčicemi a vedoucími Zlatníky drží 100% úspěšnost. Za zmínku také stojí, že tým ve středu musel ještě odehrát pohárové utkání proti Statenicím, které vyhrál 8:0. Příští zápas čeká Holubice doma proti Roztokám. Výkop je v 17.00.

Psáry - Holubice 1:4 (0:2)

Branky: 2x Rodr, Peroutka, Brož
Sestava: Pečonka - Mára, Trojan, Trlifaj, Brož - Helebrant - Vlk, Rodr, Peroutka (86. Dvořák), Jurko (81. Salava) - Valtr Jiří (65. Hovězák)
Náhradníci: Hovězák, Salava, Dvořák