Holubice 2:0 Hostivice

29. srpna 2016 - Jakub Dvořák

Na úvod vydřená výhra

HOLUBICE - Byla to dřina, ale první výhra v nové sezoně Okresního přeboru je doma. Holubičtí fotbalisté porazili na domácí půdě Hostivice 2:0. O výhře rozhodly branky z druhého poločasu, kdy se prosadila nová posila Michal Peroutka a střídající Jan Hovězák.

Holubice nastoupily k utkání s jednou absencí. Týmu scházel střelec Jiří Valtr. Naopak k dispozici už byl Kirill Prilepskiy, pro kterého to byl první zápas v nové sezoně, jelikož neabsolvoval s týmem letní přípravu. Trenér Roman Slavíček zareagoval na absenci Jiřího Valtra změnou rozestavení. Místo tradičního 4-4-2, byl na hrotu pouze Pavel Rodr a za ním operovali tři ofenzivní záložníci, kteří byli jištěni dvěma defenzivními štíty.

Vstup do zápasu ale Holubicím nevyšel dle představ. Tým se takřka vůbec nedostával ke kombinační hře, kupily se chyby v rozehrávce a přicházely zbytečné ztráty. Především obrana byla pod neustálým tlakem soupeře, když musela zachycovat jeden útok za druhým. Jako třeba souboj Jiřího Trlifaje, který musel na poslední chvíli zastavit hostující brejk za cenu obranného zákroku, který byl sice posouzen jako čistý, ale byl na hranici faulu. Jistými zákroky držel tým brankář Robert Pečonka, který se pomalu rýsuje do jedné z opor holubického týmu. Několikrát našemu týmu pomohlo i štěstí. A to když sudí přešel faul našeho hráče v pokutovém území.

Do druhého poločasu udělal trenér Roman Slavíček změnu. Vrátil se k původnímu rozestavení, ve kterém Holubice nastupovaly v minulém ročníku. Na hrot se k Pavlu Rodrovi posunul Michal Peroutka a záloha se zformovala do klasické čtyřčlenné formace.

Kýžený efekt to přineslo. Holubice se najednou začaly dostávat do zajímavých šancí. Jenže zakončení vázlo. Příležitost skórovat měl Ondřej Jurko, ale ideální okamžik prováhal.  První gól zápasu tak musel padnout z prostoru daleko od hostivické branky. V 56. minutě se nováček v holubickém týmu Michal Peroutka překvapivě odhodlal vypálit z 25 metrů na brankáře hostí a ten míč pustil za svoje záda. Vstřelená branka Holubicím pomohla. Tým začal hrát uvolněněji, ale pořád to nebyl zdaleka optimální výkon.

V 61. minutě nastoupil do zápasu místo zraněného Jiřího Trlifaje Jan Hovězák a bylo to velmi zdařilé střídání. Už v 64. minutě využil vytáhlý útočník své fyzické parametry a centrovaný míč do pokutového území umístil hlavičkou přímo do hostivické branky.

Vstřelit mohl i druhý gól. Poté, co využil špatné rozehrávky hostujícího stopera,  zkoušel vypálit z hranice vápna. Jenže mimo. Velkou šanci zahodil i Kirill Prilepskiy. Po hezké přihrávce kapitána Vladimíra Helebranta obešel brankáře a stačilo už jen zavěsit. Holubický fotbalista však trefil přímo stojícího hráče v brance Hostivic.

Holubice tak vyhrály první soutěžní utkání v nové sezoně 2:0 a s nepříjemným soupeřem svedly spíše urputnou bitvu, než strhující podívanou pro diváky. Příští utkání A tým čeká ve středu v rámci Poháru OFS, kdy se Holubice střetnou se Statenicemi. Další soutěžní zápas je poté na programu v sobotu na půdě Psár od 17. hodin.

Holubice - Hostivice 2:0 (0:0)

Branky: 56. Peroutka, 64. Hovězák
Sestava: Pečonka - Mára, Trojan, Trlifaj (61. Hovězák), Brož - Helebrant, Vlk - Prilepskiy (81. Salava), Jurko, Peroutka (78. Dvořák) - Rodr
Náhradníci: Hovězák, Dvořák, Salava, Hajda