oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Holubice 7:5 Dobrovíz

26. května 2014 - Jakub Dvořák

Reparát složen úspěšně! Holubice si doma pohrály s Dobrovízí

HOLUBICE – Po ukončení vítězné série přišly porážky se Zbuzany a v Chotči. Náš tým měl tak pro domácí utkání s Dobrovízí jediný úkol. Napravit dvě předešlé zaváhání a udržet dále, pro nováčka na pohled, sympatickou druhou pozici v tabulce.

Sobota byla ve znamení tak trochu aprílového počasí. Místy se střídala jasná obloha s černými mraky. Bouřky, která však rychle přešla, se naši hráči nezalekli a předvedli spolu s kolegy z Dobrovíze skvělou podívanou pro fanoušky, kterých však kvůli počasí, či důležitému utkání hokejového reprezentačního týmu do Holubic moc nedorazilo.

Už v první minutě rozvlnili holubičtí síť v brance hostí. Pavel Bouška poslal dlouhý míč za obranu, na který si naběhl Jan Vlček a skóroval do protipohybu brankáře. Hosté se nenechali zahanbit a v 9. minutě využili nevýhodných podmínek pro brankáře. Z vápna tečovaná střela skončila až za zády Davida Hajdy, který neměl šanci zasáhnout. Ve 13. minutě přišel další pokus hostů. Samostatný nájezd však na dvakrát s pomocí obrany zneškodnil brankář Hajda. Bylo na čase, aby se opět probudili hráči Holubic. Původně zamýšlený centr na Jiřího Valtra se odrazil nečekaně k Janu Vlčkovi, který už neměl problém z blízkosti překonat brankáře.

Holubice ve střílení branek pokračovaly. V 31. minutě byla ve prospěch domácího týmu odpískána penalta za zahrání rukou v pokutovém území. K míči se postavil Jiří Valtr a dělovkou pod břevno nedal brankáři šanci. Holubický střelec byl opravdu při chuti. Ve 33. minutě trefil z přímého kopu břevno a o pár sekund později vymetl krásnou střelou zpoza vápna šibenici. Hosty tyto branky nerozhodily. Těsně před poločasovým hvizdem ve 43. minutě snížili z rohu na 4:2

Do druhého poločasu odstoupili z utkání obránce Jaroslav Valtr a záložník František Čížek. Za ně přišli do zálohy Luděk Fassman a do útoku Ivan Štofl. Na pozici druhého stopera se posunul ze středu Jan Hovězák a jeho pozici ve středu záložní řady zabral dosud v útoku hrající Jan Vlček.

Na první branku se ve druhém půli čekalo až do 57. minuty. Jan Moravec vysunul přesným pasem Jiřího Valtra, který přidal svůj třetí gól v utkání. V té samé minutě, jsme však zároveň inkasovali třetí branku v utkání po nedůslednosti v obraně. O tři minuty později se trefil i střídající Ivan Štofl, který chytře přeloboval brankáře Dobrovíze. V 62. minutě přišla další branka Holubic. Moravec zakombinoval se Štoflem, který míč dostal k Jiřímu Valtrovi a ten už se zakončením neměl potíže. Hosté nic nevzdávali, opět využili naší nedůsledné obrany po rohovém kopu, a v 76. minutě vstřelili branku, která upravovala stav na 7:4. Domácí už branku do konce utkání dát nedokázali, ovšem hosté ještě jednu přidali, a to když jeden z hráčů soupeře nachytal až moc z branky vysunutého brankáře Hajdu. Utkání v Holubicích tak skončilo výhrou domácího celku 7:5.

Holubice – Dobrovíz 7:5 (4:2)