Remíza ve Zbuzanech

15.10.2012- Jakub Dvořák

Holubice po domácí výhře nad Drahelčicemi (4:1) odcestovaly, netradičně v neděli do Zbuzan. Zdejší klub se může pyšnit nádherným areálem, který v této soutěži vyčnívá. Jelikož zbuzanský A tým postoupil o soutěž výš, utkaly se Holubice s B týmem.

V tomto utkání týmu scházeli Dan Bejr, Jakub Židoň, Ladislav Šindelář, Jan Karfilát a dlouhodobě Luděk Fassman. Do sestavy se vrátil David Gabzdyl, který se postavil na pravý kraj zálohy. Utkání však pro diváky nijak atraktivní nebylo. Na to že Zbuzany hrají na konci tabulky dělaly Holubicím docela problémy. Ve hře Holubic chyběla přesnost, kreativní nápad, prostě jakýsi překvapivý moment, který by překvapil domácí obranu. Nedařila se ani hra přes křídla. David Gabzdyl se sice snažil, ale jeho protivníci ho v prvním poločase přehrávali fyzicky. Do hry se vůbec nedostal Jiří Valtr. Za celé utkání nedostal, ani jednu příležitost od svých spoluhráčů, ukázat co mu jde nejlépe. Snad jen jednou v prvním poločase, kdy se snažil přehodit vyběhnutého brankáře, ale s úspěchem se nedostavil. Štěstím pro Holubice byla podobná neškodnost domácích. Ti také nepředvedli nic světoborného. Mírně lepším týmem byly přeci jen Holubice,

Ve druhém poločase, se Holubice dostaly do mírného tlaku, ale velmi se trápily v zakončení, toho domácí využívali rychlými protiútoky. Párkrát tak vyniknul David Hajda, který držel Holubice nad vodou a vychytal další čisté konto. Největší nápor byl u obou branek u konce utkání. Nejprve domácí zahodili přímý kop, blízko holubické branky a poté na druhé straně podobně ze standartní situace se odražený míč dostal až na vápno ke Kirillovi Prilepskimu, ale jeho pokus z první šel pánu bohu do oken a Holubice si tak ze Zbuzan odvezly pouhý bod. Což každý může brát jinak, z mého pohledu je to pro Holubice ztráta. Pouze tedy v případě zda postoupit chtějí, ztráta na Roztoky se zvětšila na čtyři body, ale jak staré přísloví říká: „Zajíci se počítají až po honu“. Tak nepředbíhejme a v sobotu miniderby s Velkými Přilepy od půl čtvrtý v Holubicích.

Zbuzany B – Holubice 0:0
Sestava: Hajda – Zmrzlík, Valtr Jar., Blažek – Mára, Helebrant – Gabzdyl, Krejčí, Wachtl – Prilepski- Valtr Jiř.
Náhradníci: Dvořák, Topol, Soukup, Levinský- Střídali Topol, Soukup za Gabzdyla a Wachtla.
Absence: Bejr, Šindelář, Židoň, Karfilát, Fassman