Holubice 9:1 Tuchoměřice

13. listopadu 2016 - Jakub Dvořák

Holubice - Tuchoměřice 9:1. Demolici řídil zabiják Valtr

HOLUBICE – Sobota, dvanáctý listopad a venku počasí, že byste ani psa nevyhnali. Přesto ten, kdo po obědě dorazil na souboj s rivalem z Tuchoměřic, nemohl litovat. Holubice po výpadku v Rudné opět přepnuly na vítězný mód, a i díky sedmi brankám Jiřího Valtra tuchoměřické mužstvo deklasovaly 9:1.

Jestli se trenér Roman Slavíček někdy dočká dne, kdy bude mít všechny hráče zdravé a k dispozici, ví jen bůh. Jako byly potřeba změny před zápasem v Rudné, musela se měnit sestava i nyní v sobotu. Z nominace totiž vypadl zraněný Pavel Rodr a z rodinných důvodů nemohl dorazit Jan Hovězák. Do sestavy se tak vrátil Miloslav Mára na svůj tradiční post pravého beka a Kirill Prilepskiy se posunul na pravou stranu zálohy. V útoku pak nastoupili vedle sebe Jiří Valtr s Michalem Peroutkou. Jedinými náhradníky, kteří mohli zasáhnout do hry, byli trenér Slavíček a veterán Jaroslav Valtr.

Zpátky k dění na hřišti. Na první branku čekali diváci do 21. minuty. Po sérii přihrávek kolem velkého vápna krásně uvolnil Michal Peroutka Ondřeje Jurka a ten na úrovni malého vápna přesnou přihrávku vybídl Jiřího Valtra, který střelou z první otevřel skóre. O pár minut později mohl skóre navýšit Jurko. Jiří Trlifaj jej našel ukázkovou šajtlí za soupeřovou obranou, ale holubický záložník brankáře nepřekonal. Zuby si pak na něm po chvilce vylámal i Jiří Valtr, který se jej snažil přelobovat.

V 35. minutě se nechal po druhé žluté kartě zbytečně vyloučit hostující stoper, který naprosto nepochopitelně zastavil holubickou akci rukou a sudí byl neoblomný. Přesilovku Holubice využily o tři minuty později. Kirill Prilepskiy se dokázal elegantně vymotat z rohu, kde čelil hned několika soupeřům, parádní přihrávkou našel volného Valtra ve vápně a ten nadvakrát dostal míč do sítě.

Tuchoměřice, ač v oslabení, dokázaly zlobit. Jejich dlouhé nákopy na rychlé útočníky holubickou obranu dost zaměstnávaly. V 39. minutě se dokonce jeden z hostujících hráčů dostal k samostatnému úniku na brankáře Davida Hajdu, ale holubický brankář „nájezd“ dokázal zlikvidovat.

Do druhého poločasu nastoupil soupeř bez svého brankáře, který nebyl schopen pokračovat po srážce s Kirillem Prilepskim v prvním poločase. Do branky se tak postavil jeden z hráčů v poli a Holubice si otevřely střelnici.

V 51. minutě ještě nastřelil Trlifaj tyč, o minutu později už mířili holubičtí hráči přesně. Mára vyslal do vápna Trlifaje, ten předložil gólovou přihrávku před branku Jurkovi a ten už si poradil. V 54. minutě se akce opakovala, akorát s jiným obsazením. Vše začalo u kapitána Vladimíra Helebranta, míč od něj převzal Prilepskiy – nezištnou přihrávkou uvolnil Peroutku, ten nacentroval před branku a Jiří Valtr zvýšil na 4:0.

Hosté však ve své snaze nepřestávali. Ačkoliv k němu měl brankář Hajda nakročeno, druhého čistého konta v letošní sezoně se v sobotu nedočkal. V 62. minutě upláchl obraně tuchoměřický útočník a Hajda proti němu neměl šanci. Poté už však naplno převzaly otěže utkání Holubice. V 74. minutě se k zakončení nedostal Michal Peroutka, k odraženému míči přispěchal pohotový Valtr a prudkou střelou dorazil míč do branky. Na 6:1 zvýšil Jiří Valtr po dvou minutách. Po několika odrazech na levé straně míč proplul vápnem až k němu na pozici, ze které vstřelil svůj pátý gól v utkání.

V 80. minutě se holubický útočník rozhodl pro střelu z vápna, tu tuchoměřický brankář chytil, ale rázem si ji srazil za vlastní záda. A tak tato šťastná trefa byl už šestou Valtrovou v sobotním duelu. O pět minut později zvýšil na 8:1 Peroutka, který využil centr Lukáše Brože, jenž doslova létal do posledních minut po levé lajně.

To nejlepší však přišlo až na samotný závěr. Kirill Prilepskiy v 90. minutě na pravé straně šikovně povodil soupeře, poslal ideální centr do vápna a do něho se, zády k brance, akrobaticky položil Jiří Valtr a svým sedmým gólem v zápase stanovil konečný výsledek 9:1.

Holubice – Tuchoměřice 9:1 (2:0)

Branky: 7x Valtr Jiří, Jurko, Peroutka
Sestava: Hajda – Mára, Vlk, Trojan, Brož – Prilepskiy, Helebrant, Trlifaj, Jurko – Valtr Jiří, Peroutka
Náhradníci: Slavíček, Valtr Jaroslav