Zbuzany 9:1 Holubice

14.10. 2013 - Jakub Dvořák

Nevídaný debakl !!!

ZBUZANY - Holubice po domácí porážce 0:3 s Úhonicemi zavítaly do Zbuzan. Za týmem, který zatím s Libčicemi dominuje soutěži. Trenérovi Šarlingerovi však chybělo několik hráčů ze základní sestavy. Disciplinární trest má obránce Jan Moravec, zraněný byl Martin Wachtl, Lukáš Vaigl, Jaroslav Valtr a z jiných důvodů se omluvili Ladislav Šindelář, Lukáš Zmrzlík a Jaroslav Hrbst.

O tom, že to nebude procházka růžovým sadem jsme věděli všichni již dopředu, ale smršť jakou domácí spustili proti našemu týmu neměla obdoby. Tým obrovský nápor vydržel jen do 19. minuty. Po faulu Miloslava Máry, dostali domácí možnost přímého kopu blízko naší branky a náš bek si navíc vysloužil žlutou kartu. Střela z přímého kopu šla jen do tyče, ale dorážka úplně volného hráče před naším brankářem už ne. Další branka domácích padla ve 25. minutě. Na centr z rohu si skvěle naběhl domácí hráč a přesně zamířil do branky. Třetí branka přišla ve 33. minutě. Naše obrana nedokázala dostatečně pokrýt domácího útočníka a byla z toho laciná branka. Do poločasu stihli domácí ještě jeden gól. Dokonale rozebrali naši žalostnou obranu a brankář David Hajda opět lovil míč ze sítě.

Pátá branka přišla z kopačky našeho hráče. Ve 48. minutě se trefil do vlastní branky Luděk Fassman. Další branka přišla přesně o minutu později. Domácí pak přidali celkem tři branky a nasázeli nám tak devět gólů. Jedinou čestnou branku vstřelil Jiří Valtr, když proměnil pokutový kop, který byl odpískán po faulu právě na našeho útočníka.

Ze Zbuzan si tak tým odvezl pořádný příděl. Nebylo to asi žádné překvapení, jen by výsledek pro náš tým vypadat trochu přívětivěji. Kdybychom dostali o 6 branek méně, každý by na výsledek koukal jinak, ale s tím se nedá už nic dělat. Zbuzany mají daleko vetší kvalitu, než má náš současný tým. Tým navíc také oslabila absence dvou základních obranných pilířů Jana Moravce a Jaroslava Valtra. Nemá cenu hodnotit výkon, ale to o čem jsem psal minulý týden bylo k vidění opět. Důraz, nasazení a taková zdravá agresivita u některých hráčů chyběla. O kvalitě se dá bavit jen u pár hráčů, většina jen běhala s domácími a snažila se jim překážet v jejich útočných snahách. Velkým překvapením byl Milan Bláha. Univerzál, který se vrátil po dlouhé době do našeho týmu na hřišti vyčníval. Přitom měl za sebou pouze jeden trénink. V obraně patřil k nejlepším. Další utkání se hraje v sobotu doma v Holubicích od 15:30. Naším soupeřem bude Choteč.

Zbuzany – Holubice    9:1 (4:0)