Velké Přílepy 2:5 Holubice

20.05.2013- Jakub Dvořák

Derby je naše!!!

VELKÉ PŘÍLEPY - Po kontumovaném utkání se Zbuzany, se A tým vydal do nedalekých Přílep. S tímto týmem mívají zápasy velkou prestiž. Již sami domácí před zápasem prohlašovali, že jde o derby. Pro nás pikantnější, že v Přílepech se nám těžce hraje.

Domácí byli opravdu nabuzeni, překazit nám náš postupový plán, naštěstí jsme dokázali, že letos patříme opravdu ke špičce. Všechny mýty, že to Holubicím v Přílepech nejde, odmítl Dan Bejr. Přesnou střelou z velkého vápna otevřel skóre. O pár minut později se ukázal Kirill Prilepski. Doslova vymotal v rohu hřiště dva hráče, třetímu nasadil jesle a už chybělo jen zakončit akci. To už mu však nebylo dopřáno. Nemusel truchlit dlouho, skvělou přihrávkou ho našel holubický kapitán Vladimír Helebrant a Kirill poslal míč chytře k tyči. 0:2 pro Holubice. Třetí hřebík do rakve zasadil střelec Jiří Valtr. Z velkého vápna zkusil ohrozit branku přízemní střelou a na neštěstí domácích, míč doletěl až do branky. To bylo z prvního poločasu, co se týče branek vše. Příležitost měl z dálky František Blažek, ale jeho volej z první, ohrozila víc místní školku než branku soupeře. Jedinou nepříjemností, která nás potkala v první půli, bylo zranění brankáře Davida Hajdy. Toho atakovali dva hráči domácích a David tak dohrával utkání s velkými bolestmi v oblasti pánve.
Ve druhém poločase náš tým polevil. Bylo znát, že tým si vedení už hlídá, ale i přesto se objevilo pár momentů, které potěšily holubické příznivce. U obou byl Jiří Valtr. Nejdříve mu luxusním lobem nabil Helebrant a Valtr v pokutovém území neváhal. Skóre bylo 0:4. Potom se Jirka Valtr trefil z velkého úhlu, čímž rovnou uzavřel střelecký účet v Přílepech.  Za připomenutí rozhodně stojí střela z dálky, kterou vyslal kapitán Vladimír Helebrant. Bohužel skončila na břevnu přílepské branky. Skórovat se podařilo i domácím. Po dvou našich zaváhaní se Přílepy radovaly z dvou branek. Naše tři body to však neohrozilo. Z náhradníků se do hry dostali Tomáš Krejčí, Jan Soukup a David Gabzdyl.

Holubice tak zvládly další důležitý krok a jsou zase o krok blíž. Tým podal kvalitní výkon a nezbývá jen doufat, že podobné výsledky nám vydrží do konce soutěže. Velkou morální podporou byli v Přílepech holubičtí příznivci. Přijelo jich opravdu dost a tým se jim náležitě odměnil.

Velké Přílepy : Holubice 2:5 (0:3)