Holubice 5:1 Dobrovíz

15. května 2017 - Jakub Dvořák

Holubice - Dobrovíz 5:1. Po šoku přišel koncert

HOLUBICE -  Holubičtí fotbalisté oslavili v sobotu důležité vítězství. Na domácím hřišti porazili Dobrovíz 5:1 a upevnili si druhé místo v tabulce. Dvěma góly se na výhře podílel Jiří Valtr, který tak dosáhl na metu 35 branek v sezoně.

Začátek zápasu byl pořádně divoký. První gól padl až po 24 minutách hry, předtím však bylo k vidění spoustu zajímavých akcí. Už v 3. minutě se hostům nepovedla „malá domů“. Brankář přihrávku proběhl a míč skončil málem v jeho brance.

O tři minuty později měli velkou šanci hosté. Holubický kapitán Lukáš Brož špatně odkopl balon a Dobrovíz toho okamžitě využil. Po centru trefil střelou z první hostující hráč břevno. Následnou dorážku kryl brankář Robert Pečonka. Připomněly se i Holubice. V 13. minutě šla střela Ondřeje Jurka do tyče.

Ve 22. minutě bylo před holubickou brankou pořádné dusno. Nejdříve brankář Pečonka vytáhl jasný gól z přímého kopu přímo z vinglu a vyřešil i následný závar při snaze o dokončení akce hostujících hráčů. Holubické publikum jej okamžitě ocenilo potleskem.

Uběhly však sotva dvě minuty a Dobrovíz se ujal vedení v utkání. Útočník pláchl holubické obraně a střelou z úhlu prostřelil Pečonku.

Zápas měl však obrovský spád. Po dvou minutách bylo znovu skóre nerozhodné. Jiří Valtr se pokusil z úhlu ohrozit branku soupeře, brankář jeho pokus vyrazil a Pavel Rodr už neměl problém dorazit míč do sítě.

Po deseti minutách už Holubice vedly. Michal Peroutka poslal do pokutového území přízemní centr, na který si naběhl Valtr a přesnou střelou zavěsil. Krátce na to mohl padnout i třetí holubický gól. Po individuální akci Prilepskiho trefil Rodr tyč.

Ve druhém poločase pálily ostrými už jenom hráči Holubic. V 50. minutě se po závaru dostal míč ke Prilepskimu, jehož centr s pomocí tečí doplul k Jurkovi a bylo to 3:1.

Na 4:1 zvyšoval Jiří Valtr, ke kterému propadl centr z rohu, a jeho slabší střela zapadla do branky. Konečnou podobu jasnému výsledku dal v 89. minutě střídající Jan Hovězák, který zužitkoval milimetrový pas Jiřího Valtra.

Holubice – Dobrovíz 5:1 (2:1)

Branky: 2x Valtr Jiří, Jurko, Rodr, Hovězák
Sestava: Pečonka – Salava, Vlk, Trojan, Brož – Prilepskiy, Trlifaj, Jurko, Peroutka – Valtr Jiří, Rodr
Náhradníci: Hajda, Mára, Hovězák, Slavíček