Holubice 3:5 Libčice

3. listopadu 2015 – Jakub Dvořák

První derby pro Libčice. Holubice padly 3:5

HOLUBICE – První okresní derby nedopadlo pro Holubice vůbec dobře. Od Libčic si doma nechaly nastřílet pět branek a navíc dohrávaly bez vyloučeného Jiřího Valtra. Holubice prohrály utkání 3:5.

Souboj těchto dvou týmů patřil vždy mezi největší duely. Zápasy měly náboj, skvělou diváckou kulisu a oba týmy hrály na hranici svých možností. Podobné rozpoložení panovalo v holubickém kádru i v sobotu. Zápas však rozhodly velké individuální chyby.

Holubice inkasovaly už v první minutě zápasu. Brankář Pavel Heimrath nestačil být včas u přední tyče a libčický útočník pohodlně skóroval. Domácímu týmu se však podařilo vyrovnat. Postaral se o to nejlepší holubický střelec Ondřej Jurko.

Přišla však další chyba v defenzivě. Po faulu Romana Slavíčka dostali hosté možnost nebezpečné standardní situace a libčický fotbalista si s ní poradil výtečně. Jeho střela skončila v holubické síti.

Holubice na inkasovaný gól dobře zareagovaly. Ve velké šanci se nedohodli Jiří Valtr s Pavlem Rodrem, ale o pár minut později, po Valtrově střele, skončil míč s přispěním obráncem hostů v síti.

Remízový stav nevydržel dlouho. Na začátku druhého poločasu lovily Holubice opět míč ze své branky. A to nebylo jediné, co zasadilo týmu ránu. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Jiří Valtr. Chvíli na to chyboval v rozehrávce obránce Lukáš Brož a Libčice vstřelily čtvrtý gól.

Naději vykřesal až v 85. minutě střídající Jan Hovězák, který si poradil s odraženým míčem a doklepl ho do libčické branky. Jenže hosté holubické nadšení ihned utnuly. O tři minuty později vstřelily gól na 5:3 a ovládly první letošní derby.

Holubice – Libčice 3:5 (2:2)

Branky: Jurko, vlastní, Hovězák
Sestava: Heimrath – Mára, Brož, Slavíček, Bouška – Prilepski, Rodr, Helebrant, Jurko – Mašek, Valtr Jiří
Náhradníci: Hovězák, Kundert, Hajda