Holubice 6:1 Jílové B

09.09. 2013 - Jakub Dvořák

Třetí zápas, třetí výhra!!!

HOLUBICE - Holubice prožívají snový vstup do nového ročníku. Nejdříve tým doma porazil Krňany, poté si odvezl cenné body z Psár a tuto sobotu jsme doma přivítali Jílové B. To patří k průměrným týmům v soutěži, a tak opět nebylo nic předem jasné. Navíc Holubice do utkání šly bez svých opor Vladislava Helebranta, Miloslava Máry a Františka Blažka.

Nástup do utkání jsme měly stejně jako v Psárech fantastický. Vstřelit branku se nám totiž podařilo již v první minutě. Ivan Štofl stihl zpracovat dlouhý míč za obranu a těsně před brankovou čárou ho stačil poslat do pokutového území, kde stál kapitán Jiří Valtr. Ten chytrým obloučkem poslal Holubice do vedení. Šanci na vyrovnání měli hosté za pár minut. Proti přímému kopu, však skvěle zasáhl brankář David Hajda. Druhou branku Holubice přidaly po půl hodině hry. Pavel Bouška poslal za obranu Jiřího Valtra a ten hokejovým blafákem zakončil.  O čtyři minuty se náš kanonýr dočkal hattricku. Ivan Štofl mu naservíroval přihrávku před odkrytou branku a Jiří Valtr se nemýlil.

Další branka přišla v 56. minutě. Hlavičku Ladislava Šindeláře, brankář ještě stačil vyrazit před sebe, ale míč se dostal k Františkovi Čížkovi a ten dokázal vstřelit svůj premiérový gól za Holubice. Probudili se také hosté a z jednoho nedorozumění, nám dokázali vstřelit branku, které nezabránil ani dobře chytající David Hajda. Holubice, ale kontrolovaly utkání a přidaly další branku. Lukáš Vaigl vyvezl míč, předal ho Šindelářovi, ten poslal po lajně Kirilla Prilepskiho a jeho centr skvěle našel Jiřího Valtra, který v těžké pozici pohotově zakončil k tyči. Byla to jeho čtvrtá branka v utkání. Mohl si tak dopřát odpočinek a místo něj na hřiště přišel mladík Luděk Fassman. Z útoku odešel i Jirky parťák Ivan Štofl. Na hřiště se místo něj podíval Martin Wachtl. Na hrotu moc dlouho nezůstal. Františka Čížka vystřídal Jan Soukup. Wachtl se tak přesunul na kraj zálohy a na hrot šel Soukup. Holubice tak hrály s útočnou dvojicí, které dohromady bylo pětatřicet let. Poslední slovo v utkání si vzal právě Jan Soukup. V 86. minutě ho poslal Ladislav Šindelář po lajně, Soukup si obhodil beka a mířil do pokutového území. Všichni již čekali, koho svým centrem ve vápně najde a on zvolil úplně jinou variantu. Z neskutečného úhlu propálil brankáře a překvapil všechny sledující. Svoji oslavu věnoval přihlížejícímu dědovi.

Holubice - Jílové B  6:1 (3:0)
Branky:
4x Valtr Jiří, Čížek, Soukup
Sestava: Hajda - Vaigl, Valtr Jar., Moravec, Zmrzlík - Šindelář, Bouška, Prilepski, Čížek - Valtr Jiř., Štofl
Náhradníci: Levinský, Wachtl, Fassman, Soukup

Holubice tak potvrdily svoji formu a nedaly Jílovému doma šanci. S devíti body tým vede tabulku o skóre před Libčicemi a Horoměřicemi. Další utkání se hraje v sobotu v Čisovicích od 16:30.