oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Kazín 2:3 Holubice
10.06.2013 - Jakub Dvořák

Nervák na Strahově dopadl dobře

STRAHOV - Jelikož většinu území České republiky zasáhly silné povodně a mnoha týmům povodně zaplavily       hřiště, jedním z nich byl i náš soupeř Kazín. Museli jsme tak utkání odehrát na Strahově na pěkném, kvalitním hřišti vedle Velkého strahovského stadionu. Tohle letošní předposlední utkání v podstatě mělo rozhodnout, který tým se přiblíží postupu do Okresního Přeboru. V případě naší výhry by hráči Dobříče už měli pouze teoretickou šanci na postup. Potřebovali by porazit Zbuzany a Třebotov na jejich území. Holubicím by stačila výhra s Jinočany. Naopak kdybychom utkání nezvládli, Dobříč by měla o dva body více a jedno utkání k dobru. Není tedy divu, že v sobotu bylo na Strahově poměrně dost příznivců právě z Dobříče.

Utkání bylo ze začátku velmi opatrné. Oba týmy neměly moc šancí na pořádné zakončení a chybělo také štěstí v koncovce. Postupem času se však domácí dostávali čím dál více do hry a několikrát ohrozili brankáře Davida Hajdu. Nám chyběla přesnost, nedohrávali jsme souboje a u některých bylo značné slabé zaujetí pro hru. Aktivní Kazín toho využil a střelou  uvnitř vápna k tyči jeden z jeho hráčů poslal svůj tým do vedení.  Opravdu to byla z naší strany v prvním poločase marnost.

Jako kdyby to pravé holubické mužstvo přijelo až na druhou půli. Tým se dokázal oklepat a předvedl strhující druhou část utkání. Trenér Šarlinger stáhl Jakuba Židoně na levého beka a do středu místo něj se posunul Pavel Bouška. Kazín jsme dostali pod zničující tlak a vyústěním bylo vyrovnání po obrovském závaru v pokutovém území domácích. Autorem branky byl kdo jiný než Jiří Valtr. Šok pro domácí přišel poté, co byl proti nim nařízen pokutový kop za faul na Jirku Valtra. Každý čekal, že si míč vezme, postaví a  zavěsí, ale tuto zodpovědnou úlohu přenechal Danovi Bejrovi. Holubická "legenda" měla na noze druhý gól Holubic, ale míč z jeho nohy šel nad branku. V tu chvíli byli na koni opět kazínští a „fanoušci“ z Dobříče. Jenže Dan Bejr moc dobře věděl co provedl a jako kdyby ho zahozená penalta, ještě více povzbudila a za pár minut strhl vedení na holubickou stranu. Tým byl v euforii. Emoce cloumaly už snad s každým, kdo utkání sledoval. Na 1:3 mohl dávat navrátilec do sestavy Ivan Štofl, po přihrávce na malé vápno trefil míč pouze do brankáře na čáře. Přišla 90. minuta.  Na chvíli jsme povolili domácím menší náznak akce a přišel centr, na který si naběhl vysoký útočník domácích a po tom co se uvolnil od Jakuba Židoně hlavou zavěsil do naší sítě. Brankář David Hajda byl bezmocný. Všichni jistě tušíte, co to pro Holubice v tu chvíli znamenalo.

Jenže tým ukázal to, co mu bylo v první půli vytýkáno. Bojovnost, nasazení a vložil do hry srdce. Běžely poslední minuty, možná i vteřiny nastavení a pro Holubice byla po faulu na Ivana Štofla odpískána slibná standartní situace blízko branky domácích. Zahrával ji kapitán Vladimír Helebrant, míč po jeho centru doplachtil až na zadní tyč, kde k naší smůle nebyl nikdo z našich hráčů, ale svojí pohotovostí jsme míč vybojovali a vrátili zpátky před branku na vzdálenější tyč. Dan Bejr si centr stáhl, připravil a dostal míč až do kazínské branky. Na hřišti vypukla neskutečná radost a oddych všech hráčů, trenéra a holubických příznivců. Domácí závěr neunesli a začali hrubě urážet naše hráče, bohužel došlo i na rasistické urážky. Roztržky se naštěstí podařilo roztrhnout.

V kabině si tým výhru náležitě užil. K postupu stačí udělat už jen poslední krok. V sobotu porazit Jinočany, ale slavit se v Holubicích může už po středeční dohrávce odloženého utkání Zbuzany - Dobříč. Tým se však chce spolehnout hlavně na sebe a zvládnout sobotní utkání, po kterém doufejme, by měly vypuknout mohutné oslavy, ale nepředbíhejme.

Kazín - Holubice    2:3 (1:0)