Holubice 4:1 Zlatníky

30. října 2016 – Jakub Dvořák

Holubice - Zlatníky 4:1. Duo Valtr - Hovězák úřadovalo

HOLUBICE – V sobotu odpoledne se holubičtí fotbalisté utkali na domácím hřišti s nepříjemným soupeřem. V 10. kole tým hostil třetí celek tabulky Zlatníky. Ty dosud na Holubice ztrácely čtyři body, ale po vzájemném duelu se ztráta prohloubila. Holubice vyhrály 4:1 a na možného konkurenta v boji o postup si vytvořily pohodlný náskok sedmi bodů.

Domácí celek se musel obejít bez Jiřího Trlifaje, ale zase se týmu uzdravil Vladimír Helebrant, kterého trenér Roman Slavíček okamžitě zařadil do základní sestavy.

Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný a zdálo se, že diváci uvidí tuhý souboj se silným soupeřem. Zdání však občas klame. A stejně tomu tak bylo i v Holubicích. Tři body týmu zajistilo během čtyř minut útočné duo Valtr – Hovězák, které si rozdělilo po dvou brankách.

Představení holubických útočníků začalo v 35. minutě, kdy otevřel skóre utkání Jan Hovězák. Ani ne minutu na to přidal druhý gól kanonýr Jiří Valtr. Aby fanoušci neměli oslav málo, přidal ještě pro jistotu v 38. minutě Hovězák svůj druhý gól.

To hostující celek totálně položilo a naopak, tři důležité branky byly hlavními základy pro závěrečné vítězství domácích.

Ve druhém poločase přidal druhou trefu i Jiří Valtr a o vítězství holubického týmu už asi nikdo nepochyboval. Hostům se podařilo už jen čestně snížit a zkazit tak radost brankáři Robertu Pečonkovi, který si šel pro své páté čisté konto v sezoně.

Holubice tak Zlatníky porazily 4:1 a potvrdily neskutečnou formu, kterou tým na podzim disponuje. Byla to už pátá výhra v řadě a devátá celkově. Navíc se náš tým může s pouhými sedmi inkasovanými brankami pyšnit nejlepší obranou v soutěži.

Další duel sehraje A tým v sobotu 5. listopadu na hřišti Rudné. Výkop je stanoven na 14.00.

Holubice – Zlatníky 4:1 (3:0)

Branky: 2x Hovězák, 2x Valtr Jiří
Sestava: Pečonka – Mára (60. Prilepskiy), Trojan, Vlk, Brož – Peroutka, Rodr, Helebrant, Jurko – Valtr Jiří (83. Valtr Jar.), Hovězák
Náhradníci: Prilepskiy, Valtr Jaroslav, Hajda