Holubice 4:4 Úhonice

6. června 2015

Tragikomedie dopadla plichtou

HOLUBICE – Hned čtyři hráči ze stabilní jedenáctky chyběli trenérovi Romanovi Slavíčkovi proti Úhonicím. Šanci v útoku dostal opět Jan Hovězák, záloha nastoupila v improvizovaném složení a samotný trenér musel odehrát post středního obránce. A i přes několik zásadních změn to vypadalo, že Holubice doma získají tři body. Proti byla však bídná koncovka, osobní zkraty jedinců a především tragický výkon sudího.

Holubice se do Úhonic pustily hned od začátku. V živé paměti hráči měli podzimní porážku 0:3. Hned z kraje zápasu vyslali hráči několik nebezpečných střel na úhonickou branku, žádná ale neskončila brankou. I když vlastně skončila…

Jan Hovězák ve středovém půlkruhu narazil míč Kirillovi Prilepskimu, který měl před sebou minimálně půlku týmu soupeře. Parádní akcí obešel hned čtyři protivníky a v pokutovém území nekompromisně zakončil. Gól! Mysleli si všichni a radostně poplácávali střelce.

Jenže lidský faktor fatálně selhal. Pomezní naprosto nepochopitelně zvedl praporek nad hlavu a signalizoval ofsajdové postavení. Opakuji ofsajdové postavení hráče, který míč převzal v době, kdy před ním byla půlka hráčů Úhonic a sám s ním došel až do branky. Naprosto nepochopitelné bylo, když hlavní sudí ofsajd odpískal. Naprostá nechutnost, která minimálně na několik minut otrávila holubické hráče.

Za to Úhonice se nerozpakovaly. Při prvním velkém ohrožení holubické branky překonaly brankáře Davida Hajdu. Holubice ale stihly rychle zareagovat. O vyrovnání se razantní střelou postaral záložník Pavel Rodr.

Rozhodně tu nehodlám vzdychat nad strašlivým výkonem tria sudích, kteří v Holubicích „řídili“ zápas, ale faul na Jiřího Valtra, který byl minimálně metr ve vápně, hlavní sudí vytáhl nejmíň metr před velké vápno. Inu i takové věci se prostě dají vymyslet, když se chce.

Ve druhém poločase ale Holubice ukázaly, že je nepoloží ani tendenční řízení ze strany rozhodčích. Tedy alespoň na malý okamžik. Postupně se trefili dvakrát Jiří Valtr a Jan Moravec. Především Valtrův přímý kop potěšil oko holubického fanouška. Úhonice jen snížily na 2:4. V parnu, které v sobotu panovalo, ale hráči nemohli celých 90 minut vydržet. Postupně tak do improvizované sestavy musely přijít ještě další změny a Holubicím jako kdyby se to pekelně vymstilo.

Rychlé dvě branky v rozmezí pěti minut a Úhonice vyrovnaly na 4:4. Dva body byly rázem v trapu. Jen abych vysvětlil pro ty, kteří se utkání nezúčastnili. Rozhodně nám utkání neztratila dvě střídání v závěru zápasu. Zápas nám sebraly hrubé chyby hráčů, kteří stabilně patří do základní sestavy a tvoří důležitou osu týmu. Každý z hráčů, kteří v tu chvíli na hřišti byli, by si měli sáhnout do svědomí a říct si: „Zda jsem za těch 90 minut pro vítězství týmu, pro vítězství Holubic za které hraji, nemohl udělat víc.“

Bod je bod a víc už nezmůžeme. V sobotu jedeme do Dobřichovic, které jsou poslední a nic než pořádný příděl do jejich branky nebereme. Už jenom proto, aby koruna pro krále střelců zůstala tam, kam dlouhodobě patří! Autobusová výprava odjíždí v 13.00 od rotundy, zápas se hraje od 15.00. Všichni věrní fanoušci, jsou srdečně zváni na následné rozloučení se sezonou.

Holubice – Úhonice 4:4 (1:1)