Hostivice 0:4 Holubice

25. března 2017 - Jakub Dvořák

Jak je důležité míti Valtra...

HOSTIVICE - Výhra 4:0 a první jarní body jsou doma! Holubičtí fotbalisté zvítězili v Hostivicích po brankách Jiřího Valtra, Pavla Rodra a Kirilla Prilepskiho. Snadný zápas to však nebyl. Ačkoli náš tým dominoval na hřišti od prvních minut, branky začaly padat až ve druhém poločase.

V sobotu holubické mužstvo zavítalo k prvnímu mistrovskému utkání na půdu Hostivic. Ty mají oproti nám úplně jiné starosti. Zatímco my bojujeme o postup, soupeř je v tabulce třetí od konce a čeká ho bitva o záchranu v soutěži.

Od prvních minut tomu také dějství na hřišti odpovídalo. Holubice svíraly domácí na jejich půlce a snažily se překonat obranný val, který před nimi stál. Dlouho však bez úspěchu. Často hráčům chyběla větší aktivita, přesnost a rychlost v provedení akcí. Největší šanci měl v 7. minutě Jiří Valtr, který se odholal ke střele zpoza vápna a ta proletěla těsně nad hostivickou brankou.

Bezzubí, ale domácí hráči rozhodně nebyli. I kvůli vysokému postavení našich stoperů a nedorozumění v kombinaci, dvakrát během poločasu Hostivice zahrozily. V 26. minutě se po chybě obrany dostal do úniku hostivický útočník, snažil se přelobovat brankáře Roberta Pečonku, jeho pokus však mířil mimo tři tyče. O dvě minuty se domácí připomněli znovu. Tentokrát však brejk uhasil včasným zákrokem brankář Pečonka.

Daleko výživnější děj se odehrával ve druhém poločase. V 58. minutě se ocitl v obrovské šanci v pokutovém území Jan Hovězák, ale jeho střela šla zcela mimo branku. Na gól si tak holubičtí fanoušci museli počkat až do 61. minuty. K přímému kopu z 30 metrů postavil Jiří Valtr, vypálil a jeho prudkou střelu si domácí hráč srazil přímo do branky.

První gól jako kdyby se řídil známým klišé a zápas takřka rozhodl. V 66. minutě se do úprku dostal Hovězák, obešel brankáře a přihrávkou vybídl nabíhajícího Valtra. Ten sice zakončil, ale sudí zároveň viděl faul od domácího hráče. A tak nařídil penaltu pro Holubice. K té se postavil Pavel Rodr a s přehledem ji proměnil.

To ale zdaleka nebylo vše. V 71. minutě se do brejku dostal Valtr, přehodil brankáře, ale jeho střela neměla patřičnou rychlost. Tak ji doběhl a z úhlu poslal míč do prázdné branky.

Poslední deset minut zápasu už probíhalo v jasné režii Holubic. Ty se snažily přidat ještě jeden gól. Po skvělé akci Františka Čížka a skórujícího Ondřeje Jurka to nevyšlo kvůli ofsajdu, ale v 87. minutě už zvedali hráči ruce nad hlavu. Střídající Jan Salava odcentroval do vápna, kde našel Rodra, ten vybídl Kirilla Prilepskiho, který si připravil míč do lepší palebné pozice a pohodlně přidal čtvrtý holubický gól.

Vstup do nového roku nám v soutěži vyšel co se týká výsledku skvěle, s hrou už to tak valné nebylo. V příštím utkání doma přivítáme daleko silnější tým ze Psár. Výkop je v sobotu od 16:30.

Hostivice - Holubice 0:4 (0:0)

Branky: 2x Valtr Jiří, Rodr z pen., Prilepskiy
Sestava: Pečonka - Vlk (Salava), Trojan, Trlifaj, Brož - Prilepskiy, Helebrant, Rodr, Jurko - Valtr Jiří (73. Čížek), Hovězák
Náhradníci: Hajda, Čížek, Salava, Mára