Krňany 2:3 Holubice

24. března 2014 - Jakub Dvořák

Povinnost splněna, Holubice vyhrály v Krňanech

K prvnímu utkání odcestoval tým do dalekých Krňan. K soupeři, kterého doma Holubice porazily vysoko 9:1. Náš sobotní soupeř nedokázal získat během podzimní fáze ani bod a možná i proto, jsme jeli s pocitem mírného favorita a zodpovědnosti za tři body. Trenér Jiří Šarlinger měl k dispozici staronové hráče, ale několik mu jich také scházelo. Absentoval například Ladislav Šindelář, Miloslav Mára, Lukáš Vaigl či Jan Soukup. Naopak v základní sestavě se po delší době objevili Dan Bejr, Jakub Židoň a svého parťáka do útoku měl i Jiří Valtr, vrátil se totiž Ivan Štofl.

Do utkání Holubice vstoupily rozhodně aktivněji a domácí tým dostávaly pod značný tlak. Již ve 3. minutě měly Holubice slibnou příležitost z přímého kopu, který však neskončil brankou. Dá se říci, že hned poté se v brankové příležitosti objevil Kirill Prilepski, ale než si připravil míč k zakončení, důrazní obránci ho odzbrojili. Branky se holubičtí příznivci dočkali v 9. minutě. Již zmíněný Prilepski prostrčil míč do pokutového území soupeře a nová akvizice v dresu Holubic, Pavel Rodr, propálila vše, co ji stálo v cestě. Domácí se po inkasované brance probudili. Začali být daleko více důrazní před naší brankou a bohužel výsledkem jejich snahy byl vyrovnávací gól. Na svědomí ho měla dvojice Jaroslav Valtr a František Čížek. Ani jeden z hráčů nedokázal důrazně odehrát míč do bezpečí, až se útočník domácích dostal do vápna před brankáře Davida Hajdu, kterého snadno překonal. Ve 33. minutě však přišla fotbalová nádhera z kopaček holubických borců. Jakub Židoň vybojoval míč ve středu hřiště, poslal okamžitě do brejku Ivana Štofla a ten přesně našel volného Jirku Valtra v pokutovém území, pro kterého byla už jen hračka zakončit a rozvlnit síť krňanské branky.

To bylo z prvního poločasu vše. V tom druhém měly ale Holubice bleskový nástup. Ve 48. minutě se ke střele dostal Ivan Štofl. Jeho pokus však nebyl vůbec přesný, naštěstí pro náš tým ho stihl doběhnout a dopravit do branky Jiří Valtr. Holubice vedly na začátku druhého poločasu už 3:1. V rozmezí 57. minuty až 64. zabrnkal na nervy holubickým fanouškům střelec poslední branky Jirka Valtr. Nejdříve ho skvěle vysunul od půlky Ivan Štofl, ale sólo přes půlku hřiště holubický kapitán zakončil bídně. V 62. minutě Jiří Valtr opět před brankářem domácího týmu, ale třetí branka mu nebyla přána. Není se tedy čemu divit, když nevyšla ani třetí tutovka o dvě minuty později. Místo vstřelení pojišťovacího čtvrtého gólu přišla náhlá smrt. V 70. minutě vytáhl reflexivně střelu jednoho z domácích brankář Hajda, ale míč jen vyrazil a na dorážku už neměl šanci. Drama pokračovalo! Sotva naši rozehráli, opět se dostali pod drtivý tlak, a tak se musel činit opět brankář David Hajda, který zlikvidoval další jasnou tutovku domácích. Za zmínku stojí pofidérní žlutá karta pro obránce Moravce. Údajně ji dostal za zdržování hry při rozehrání autu od branky, hráč protestoval s argumenty, že se musel přemístit přes půlku hřiště, ale nebylo mu to nic platné. O to horší to pak bylo v nastaveném čase, když ostře zajel skluzem do protihráče. Ačkoli vybojoval míč, byl to nebezpečný zákrok a bohužel musela přijít žlutá karta. V utkání to byla jeho už druhá a následovalo tedy vyloučení. Okamžitě se strhly hromadné protesty a strkanice, ale nic platné to Holubicím nebylo. Domácí možnost nebezpečné standardní situace nevyužili a Holubice si z Krňan odvezly vydřené tři body.

Krňany - Holubice  2:3 (1:2)