oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Holubice 8:3 Psáry

18. října 2015 - Jakub Dvořák

Psáry dostaly v Holubicích osmičku!

HOLUBICE – Fotbalisté Holubic potvrdili výhru v Měchenicích a na domácí půdě porazili Rapid Psáry 8:3. Třemi góly se na kanonádě hostů podílel záložník Ondřej Jurko. Třetí soutěžní branku vstřelil také Kiril Prilepskiy. Holubice jsou po výhře na sedmé pozici a na první Kosoř ztrácí šest bodů.

Hosté přijeli do Holubic s úzkým kádrem. Navíc jim chyběl brankář. Do branky se tak musel postavit bývalý ligový útočník Pavel Kuka. Holubice toho dokázaly využít už ve 3. minutě. Záložník Ondřej Jurko si naběhl na centr do pokutového území a poslal míč do sítě.

Psáry však dokázaly brzy odpovědět. Parádním gólem z přímého kopu vyrovnal ve 12. minutě turecký záložník hostů. V 31. minutě vedly Psáry už 2:1. Jeden z hostujících hráčů nekompromisní střelou z dálky propálil brankáře Heimratha.

Na to ale Holubice reagovaly okamžitým vyrovnání. Druhou branku v utkání vstřelil Ondřej Jurko. Pár minut po něm přidal třetí holubický zásah Kirill Prilepskiy, který nadvakrát propálil Kuku v brance.

Ve druhém poločase vstřelily Holubice rychlou branku už ve 47. minutě. Hattrick zkompletoval Ondřej Jurko. V 62. minutě zvyšoval na 5:2 útočník Daniel Mašek, který si pohrál s hostující obranou. Psáry dokázaly v 70. minutě ještě snížit na 3:5, ale Mašek v 71. a Prilepskiy v 73. svými druhými góly v zápase zvýšili na 6:3, respektive 7:3.

Poslední slovo v utkání si vzal holubický kapitán Vladimír Helebrant, který se trefil v 90. minutě z přímého kopu. Holubice dokázaly vyhrát ve druhém utkání za sebou a to i bez vykartovaného útočníka Jiřího Valtra. Velmi dobrý výkon podal brankář Pavel Heimrath, který několikrát zakročil proti nebezpečným střelám tureckého fotbalisty v dresu soupeře, který byl pro Holubice velice nebezpečný. Výborný zápas odehrála také dvojice Jurko - Prilepskiy, kteří táhli tým za výhrou.

Holubice přehrály Psáry 8:3 a upevnily si tak sedmou pozici v tabulce. Na kontě mají 15 bodů a na první Kosoř ztrácí šest bodů. Příští utkání čeká Holubice v Roztokách.  Zápas začíná v 14.30.

Holubice – Psáry 8:3 (3:2)

Branky: 3x Jurko, 2x Prilepskiy, 2x Mašek, Helebrant
Sestava: Heimrath – Mára, Slavíček, Brož, Bouška – Prilepskiy, Židoň, Helebrant, Jurko – Mašek, Rodr
Náhradníci: Hovězák, Dvořák, Hajda