oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Holubice 3:3 Měchenice

5.11. 2013 - Jakub Dvořák

S Měchenicemi pouze bod

HOLUBICE - Po výhře v Dobrovízi čekalo náš tým opět domácí utkání. Do Holubic přijely Měchenice, které dosud držely čtvrtou příčku. Do sestavy se pro tento zápas dostalo dost mladých hráčů. Holubice nastoupily v základní sestavě s ročníky 95, 94, 93, 92 a 91. Jmenovitě Fassman, Čížek, Vaigl, Hajda a Prilepski.

Do utkání vstoupil tým tím nejlepším způsobem. Již v 7. minutě proměnil pokutový kop Jiří Valtr. Hosté odpověděli ve 12. minutě, ale trefili pouze jen břevno Hajdovy branky po centru z levé strany. Druhou branku přidaly Holubice v 19. minutě po povedeném signálu z přímého kopu. Jaroslav Valtr naznačil střelu a poslal podél zdi Jiřího Valtra. Ten se snažil dostat míč na malé vápno a s pomocí odrazu od brankáře se jeho přihrávka dostala k volnému Pavlovi Bouškovi. Holubický záložník se nemýlil a zvýšil na 2:0. Snížení na 2:1 přišlo po chybě ve vápně, když zaváhal jak brankář Hajda tak obránce Mára. Jeden se nedomluvil s druhým a hosté jejich zaváhání využili. Ve 41. minutě vystřídal Luďka Fassmana opozdilec Dan Bejr. Do konce prvního poločasu se již nic důležitého nestalo.

Do druhého poločasu jsme vůbec nevstoupili dobře. Hned v 53. minutě přišlo vyrovnání skóre. Hostující hráč prošel od půlky hřiště až na dostřel naší branky a bez problému zavěsil. Minutu na to mohl Holubice opět dostat do vedení Jiří Valtr, ale jeho šance skončila na tyči hostujícího brankáře. V 73. minutě se na trávníku poprvé objevila nová holubická posila Jan Hovězák. Na hřišti nahradil Františka Čížka. Bohužel těsně v závěru utkání dokázali hosté vstřelit i třetí branku a dokonale otočili utkání. Vše směrovalo k další prohře v sezoně, ale bod zajistil v 89. minutě Jiří Valtr, když proměnil svůj druhý pokutový kop v utkání.

Holubice tak získaly se štěstím bod, který měl hodnotu tří. Zbytečně si nechaly utéct plný bodový zisk. Utkání měly totiž velmi dobře rozehrané a vyhrávat s takovým soupeřem by se na domácím hřišti asi nejspíš mělo.

Holubice- Měchenice  3:3 (2:1)

Branky: 2x Valtr Jiří, Bouška
Sestava: Hajda – Mára, Valtr Jar., Moravec, Vaigl – Fassman(Bejr), Bouška, Prilepski, Čížek(Hovězák) – Valtr Jiř., Štofl
Náhradníci: Levinský, Bejr, Hovězák