Holubice 0:3 Úhonice

08.10.2013 - Jakub Dvořák

Bída!!!

HOLUBICE -V sobotu se Holubice doma utkaly s papírově slabším soupeřem a tak nikdo nepochyboval, o tom že jediné co se v sobotu bere, jako úspěch jsou tři body. Bohužel tým Úhonic byl proti a holubickým dal pořádnou lekci a to hrál od 30. minuty v početní nevýhodě.

Do vedení se Úhonice dostaly již v desáté minutě. Naše obrana špatně pokryla dvojici útočníků na pravém kraji a střelou z vápna se prosadil hráč hostů. Ve 30. minutě přišlo po faulu na Jiřího Valtra již zmiňované vyloučení. Hráč obdržel druhou žlutou kartu a klidil se do sprch. Nic platné pro náš nemohoucí tým. Tým dostal Úhonice alespoň před koncem prvního poločasu pod větší tlak, ale branku se vstřelit nepodařilo. Dopláceli jsme na špatnou kombinaci a nedokázali jsme podržet míč na svých kopačkách.

Ve druhém poločase přišla opět studená sprcha. Úhonický útočník posadil na zadek stopera Valtra, nasadil mu ukázkové housličky a střelou na zadní tyč, která mu nakonec dopomohla, vstřelil gól na 0:2. Do hry se dostal místo Luďka Fassmana po dlouhé době také Martin Wachtl, zkoušel naši hru oživit svým pohybem, ale marně. Zapadl do bídy, kterou tým předváděl. Vrchol přišel v závěru. Hosté díky pokutovému kopu nakonec vstřelili i třetí branku a bylo jasno. Holubice nevyhrají ani čtvrtý zápas v řadě. Poslední kapkou bylo zbytečné vyloučení Jana Moravce, který neunesl nervy na uzdě a poté co byl zfaulován, srazil na půlce protihráče k zemi. Rozhodčí neváhal a poslal ho do kabin.  Víc se v Holubicích nestalo (naštěstí).

To, co se v sobotu na hřišti předvádělo, byla dokonalá reklama na antifotbal. Každý se ptá, kde je ta pohoda, s kterou tým postupoval a začal s ní v prvních kolech OP. Tým hraje jako vyměněný. Záloha totálně nezvládá svoji roli dostávat útočníky do šancí, když už se to povede, selhávají naši útočníci. Obrana! Na začátku soutěže nepropustná zeď. Tým se na ni mohl spolehnout v těžkých chvílích a nyní? Prochází nám tam hráči jako nůž máslem. O aktivitě jednotlivých hráčů na hřišti, radši ani nemluvím. Pamatuji utkání, kde celý tým jezdil po zadku a nikdo nevypustil souboj, to nyní v Holubicích nenajdete. Je třeba se zamyslet co dál. Hráče tohle nebaví, fanoušci jsou znudění a nikam to nevede. Postup jsme si vybojovali, tak se s tím teď musíme poprat. V příštím kole jedeme do Zbuzan, kde nás nečeká lehké utkání, ale pokud tým předvede svoje maximum, ostudu si rozhodně neuděláme, jde jen o to chtít…

Holubice - Úhonice   0:3 (0:1)