Jeneč 4:8 Holubice

21. listopadu 2016 - Jakub Dvořák

Jeneč – Holubice 4:8. Přestřelka na závěr podzimu

JENEČ – K poslednímu podzimnímu utkání zavítali holubičtí fotbalisté na půdu předposledního Jenče, který získal pouhé čtyři body. A i když to ze začátku nevypadalo, na hladký průběh, nakonec si Holubice odvezly jasnou výhru 8:4, na které se třemi góly podíleli Michal Peroutka a Jiří Valtr.

Terén na jenečském hřišti nebyl o moc lepší, než před týdnem doma proti Tuchoměřicím. A hráči obou celků měli značné problémy se stabilitou, které však následovala i nepřesná kombinace, jež nebyla na úrovni, na které jsme od holubických hráčů zvyklí.

První gól padl v 11. minutě, kdy se v pokutovém území prosadil Michal Peroutka a hned poté, jako kdyby se s góly roztrhl pytel. Během chvilky se totiž mezi střelce zapsal Jiří Valtr, znovu Michal Peroutka a připomněli se i domácí fotbalisté.

Na hřišti nakonec vznikla taková přestřelka, že poločasové skóre bylo 4:3 ve prospěch Holubic. Je však důležité podotknout, že jsme Jenči minimálně dva góly darovali, po chybách naší obrany a brankáře.

Ve druhém poločase jsme domácím už takový prostor nedali a naopak, co bylo důležité, přidali jsme další góly. Postarali se o ně Jiří Valtr s Michalem Peroutkou a náskok Holubic se v 63. minutě zvýšil na čtyři góly. V 72. minutě se ukázal kapitán Vladimír Helebrant, který nachytal umístěnou střelou zpoza vápna domácího brankáře a dočkal se první soutěžní branky v tomto ročníku. Domácí však o čtyři minuty později na jeho trefu navázali snížením na 4:7.

Po pár minutách se mohl radovat z branky střídající Jan Hovězák, ale sudí mu regulérní gól chybně neuznali, kvůli špatně odmávanému ofsajdu. Definitivní tečku za utkáním tak udělal další náhradník Jakub Dvořák, který v 86. minutě zvýšil po rohu Jiřího Valtra hlavou na konečných 8:4 pro Holubice.

Jelikož hlavní soupeř v boji o postup Libčice pouze remizovaly ve Štěchovicích 1:1, přiblížily se Holubice prvnímu místu v tabulce na rozdíl jediného bodu a do jarní fáze půjdou v pozici, kdy budou i nadále nahánět okresního rivala.

Dalším příjemným bonusem pro holubické fanoušky je fakt, že si Jiří Valtr v posledních zápasech vystřílel trůn pro nejlepšího střelce Okresního přeboru. Celkem nastřádal už 24 gólů. Ohrozit jej může pouze druhý Ondřej Kadlec ze Zlatníků, který na něho ztrácí dvě branky a jeho mužstvo má na konci listopadu dohrávku s Rudnou k dobru.

Jeneč – Holubice 4:8 (3:4)

Branky: 3x Peroutka, 3x Valtr Jiří, Helebrant, Dvořák
Sestava: Hajda – Mára (76. Salava), Vlk, Trojan, Brož – Prilepskiy (66. Hovězák), Trlifaj, Helebrant, Jurko (82. Dvořák) – Valtr Jiří, Peroutka
Náhradníci: Hovězák, Salava, Dvořák, Valtr Jaroslav, Šrámek