aktualizováno: 13.11.2019 19:49:32

oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

První výhra

27.08. 2012 - Jakub Dvořák

Sezóna začala vítězstvím s odřenýma ušima. Holubice díky dvěma brankám kanonýra Valtra porazily Dobříč 2:1. Trenér Šarlinger tak začal na lavičce Holubic vítězně. Tým však strašila nepochopitelná prohra z minulé sezóny, kdy po prvním poločase vedl ještě v té době tým Jaroslava Hamouze 0:2 a nakonec prohrál 7:2.

Holubice nastoupily k utkání s nezvyklou sestavou. Hráčům, však nezbývalo nic než jen makat naplno a plnit taktické pokyny trenéra. Celkem týmu chybělo pět hráčů. Začátek utkání byl hektický. Hrálo se nahoru dolu a hře Holubic chyběl klid a přesnost v rozehrávce. Taktika, s kterou Holubice do zápasu šly, se moc neprojevovala. Krev v žilách všem Holubickým ztuhla, když jeden z hráčů dal těžký míč v prostoru velkého vápna poslednímu stoperovi Jaroslavu Valtrovi a ten pod tlakem o míč přišel a hostující útočník měl možnost jít sám na brankaře, svůj pokus však zazdil. Na řadě byly Holubice a pořádnou ranou ve vápně poslal do vedení Holubice kdo jiný než opora Jiří Valtr. Holubice poté sázely na brejky do rozhozené obrany. Ty však často končily na nepřesných přihrávkách záložní řady. Druhou branku Holubice už ze svých pokusů dát nestihly a tak poločasové skóre bylo 1:0 pro Holubice.

Ve druhém poločase nastala změna v sestavě. Odešel Jakub Dvořák, místo něho přišel na hřiště Jan Soukup a ten se postavil do útoku místo Luďka Fassmana, který šel na kraj zálohy místo Dvořáka.  Velkou šanci si vypracoval Tomáš Krejčí, jeho pokus zdálky mnozí už viděli v síti, ale z branky se neradoval. Slušným pokusem se připomněl i střídající Milan Bláha, tradiční dělostřelec z větší vzdálenosti. Branku však slavil opět Jiří Valtr a Holubice vedly 2:0. Poté se probudil soupeř, dostal Holubice pod tlak a vytvořil si dost šancí. Nejprve nastřelil tyč, poté se vytáhl brankář Jan Karfilát a napotřetí se nakonec z branky už radoval. Posledních deset minut bylo velmi dusno, ale Holubice si první výhru doma vzít nenechaly a vyhrály doma nad Dobříčí 2:1.

Holubice 2:1 Dobříč