oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Drahelčice 2:6 Holubice

07.05.2013 - Jakub Dvořák

Holubice si poradily s Drahelčicemi

DRAHELČICE - Po prohře v Dobříči, se náš tým vydal do Drahelčic. Ty se drží na spodních místech tabulky a tak se brala jen výhra. Utkání se hrálo netradičně v neděli. Tým si však s Drahelčicemi hravě poradil. Velkou nepříjemností však byla vysoká absence.

Chyběli: Ladislav Šindelář, Tomáš Krejčí, Dan Bejr, František Blažek, David Hajda, Lukáš Zmrzlík, Luděk Fassman, Milan Bláha. Trenér Šarlinger tak musel zareagovat a nově postavit obranu, navíc mu přišlo v hod, že mohl nastoupit po trestu Jakub Židoň. Na becích se postavili mladíci Lukáš Vaigl a Jan Soukup. Utkání jsme začali velmi aktivně, ale chybělo nám na špatném trávníku štěstí v zakončení. Do šancí se dostal jak Jirka Valtr tak i Ivan Štofl, ale buď jim v tom zabránil vysoký trávník, nebo jejich nemohoucnost. Skóre otevřel skvěle hrající Kirill Prilepski. O pár minut zvyšoval opět Kirill na 2:0. Zdálo se, že utkání už bude jednoduché dohrát, ale domácí do konce poločasu ještě snížili na 1:2.

Ve druhém poločase tým uklidnil Ivan Štofl. Po přihrávce Jirky Valtr zakončoval do odkryté branky. Potom se rozstřílel i nejlepší střelec soutěže. Jiří Valtr se ve druhé půli předvedl hattrickem. Domácí dostali možnost zahrávání pokutové kopu, a kdyby jej proměnili, bůhví co by se dělo, ale Honza Karfilát směr střely vystihl a podržel svůj tým. Mimo jiné předvedl několik dobrých zákroků při standartních situacích. Na snížení domácích na 2:6 už však byl krátký.

Tým tak zvládl další utkání v cestě za postupem a připsal si další tři body. Mladí hráči na becích nezklamaly a ukázalo se, že trenér Šarlinger má z čeho vybírat. Celkově obrana pod vedením Jardy Valtra podala dobrý výkon. V záloze zářila dvě jména. Bouška a Prilepski. Starší Pavel Bouška odehrál zatím asi nejlepší utkání za Holubice a Kirill Prilepski je na vrcholu dlouholeté práce. Pozice, kterou mu našel trenér, mu skvěle sedí. Již v několikátém utkání patřil mezi nejlepší na hřišti a výkon korunoval dvěma góly.

Drahelčice : Holubice 2:6 (1:2)