Holubice si poradily s Třebotovem

30.05.2013 - Jakub Dvořák

Bída s nouzí, ale tři body zůstaly v Holubicích

HOLUBICE - Holubice po vítězném utkání přivítaly na domácí půdě Třebotov, který nutně potřebuje body k záchraně. Pro náš tým byla opět povinnost získat tři body a držet dál první pozici. Menší obavy, mohla trenérovi dělat absence Ivana Štofla, ale tři body týmu nakonec vystřílel Jiří Valtr.

Naši hráči si dokázali v prvních minutách připravit několik slibných střeleckých příležitostí, ale žádná neskončila brankou. Toho využil soupeř a z jednoho protiútoku se radoval z překvapivé branky. Netrvalo dlouho a vyrovnal Jiří Valtr. Trefil se přesnou střelou ke vzdálenější tyči. Holubice postupně utkání celé otočily. Z přímého kopu zakroutil míč přesně k tyči Dan Bejr a pěknou akci do prázdné branky zakončoval opět Jiří Valtr. Jenže týmový výkon byl tragický. Tým byl k nepoznání. Hráči si špatně obsazovali hráče, obrana byla nejistá a chyběla nám mezihra. Mužstvo nedokázalo uklidnit hru, či překvapit nějakou rychlou akcí. Potrestání přišlo hned. Ke konci poločasu nabídl hostům pokutový kop Jaroslav Valtr, když si počínal nedovoleně v pokutovém území. Ač si brankář Jan Karfilát na míč sáhl, hosté snížili na 3:2.

Ve druhém poločase jsme na jistotě moc nepřidali. I tak se nám podařilo skórovat, poté co pro nás odpískal sudí pokutový kop. S tím si poradil František Blažek. Uběhlo několik minut a byla tu další penalta. Tentokrát však pocházela z hlavy zmateného rozhodčího. Hráč totiž vůbec nebyl naším hráčem atakován a i přesto se pískalo. Hosté proměnili a skóre bylo 4:3. To bylo až do 87. minuty. Trefil se dvakrát za sebou kanonýr Jiří Valtr a o výsledku bylo jasno. Velkou chybou mu k jednomu gólu pomohl brankář hostů. Špatně zpracoval míč a Jirka měl před sebou prázdnou branku.

Celé utkání bylo utrápené a rozhodně nepatřilo mezi naše nejlepší tenhle rok. Tým může líbat nohy Jirkovi Valtrovi a ruce Honzovi Karfilátovi. Nebýt v sobotu těchto dvou, první pozice nám v tabulce asi už nepatří. Nyní nás čeká těžké utkání ve Středoklukách, které se hraje netradičně v sobotu od 10:15.

Holubice 6:3 Třebotov