oficiální stránky     TJ Sokol Holubice

Roztoky 4:3 Holubice

24. října 2015 - Jakub Dvořák

Šlágr v Roztokách body nepřinesl. Holubice padly

ROZTOKY – Zápas plný zvratů se špatným koncem. Tak by se dala nazvat bitva 10. kola okresního přeboru. Holubice prohrály v Roztokách 3:4. Ačkoliv náš tým vedl ještě v 83. minutě 3:2, odešel ze hřiště jako poražený.

Do sestavy se po uplynutí jednozápasového trestu vrátil útočník Jiří Valtr. A během prvních minut měl společně s Ondřejem Jurkem a Pavlem Rodrem zajímavé příležitosti. Bohužel to však nebyl ani jeden z nich, kdo se radoval z první branky. Byly to Roztoky, které se ve 29. minutě ujaly vedení.

Ve 34. minutě je ale zpražil Kirill Prilepskiy. Po přihrávce Jiřího Valtra se objevil sám před brankářem, a i když se snažil ještě přihrát, míč skončil v síti. Domácí gólman si ho tam totiž srazil.

Ve druhém poločase strhly Holubice vedení na svoji stranu. V 66. minutě Vladimír Helebrant poslal chytrou přihrávkou Ondřeje Jurka a ten střelou podél brankáře skóroval.

O deset minut později však přišla chyba v holubické obraně. Domácí útočník se dostal k míči, který brankář Pavel Heimrath vyrazil a roztocký hráč měl dostatek času, aby mohl vyrovnat.

V 83. minutě šly Holubice znovu do vedení. Kirill Prilepskiy nacentroval na Jiřího Valtra, ten našel volného Ondřeje Jurka a jemu už nedělalo problém vstřelit druhý gól v utkání. Následovaly dvě minuty hrůzy.

Během dvou minut Holubice dvakrát inkasovaly. Nejdříve nechala obrana moc prostoru domácímu záložníkovi na velkém vápně a jeho střela k tyči skončil v holubické brance. Následoval zmar při rohovém kopu. Roztoky se třikrát dostaly k hlavičce a až tu poslední dokázaly dotlačit do naší branky. Holubice tak v Roztokách prohrály 3:4 a opět tak ukázaly, že mají na podzim velmi nevyrovnané výkony, za kterými stojí především neproměňování šancí a chyby defenzivy.

Další utkání hrají Holubice v sobotu na svém hřišti. Od 14.00 hodin vyzvou v tradičním derby Libčice, jež se drží na třetím místě a v tomto kole doma porazily Hostivice 3:0.

Roztoky - Holubice 4:3 (1:1)

Branky: 2x Jurko, Prilepskiy
Sestava: Heimrath - Mára, Slavíček, Brož, Bouška - Prilepskiy, Helebrant, Rodr, Jurko - Mašek, Valtr Jiří
Náhradníci: Hajda, Hovězák, Židoň, Ježek