Reportáž: Řevnice a Drahelčice

07.10.2012- Jakub Dvořák

Holubické áčko, chtělo v Řevnicích potvrdit tři body z domácího utkání proti Roztokám. Nejasný start panoval u střelce Jiřího Valtra. Ten nakonec do Řevnic odcestoval, ale nebyl připraven ani na lavičce náhradníků. V sestavě ho na hrotu nahradil mladík Kirill Prilepski, který slyšel slova chvály po posledním domácím utkání.

V brance se opět objevil brankář David Hajda, který vychytal minulý týden doma první nulu pro svůj tým. Už v 11. minutě šli fotbalisté Holubic do vedení. Akce, kterou založil kapitán Ladislav Helebrant zakončil pohotově Dan Bejr. Další branka přišla po ose Ladislav Šindelář, Dan Bejr a skórující David Gabzdyl, pro kterého to byla první branka v dresu A týmu. O pár minut později přišla chvíle Ladislava Šindeláře, ale jeho průnik zastavil zdvihnutý praporek pomezního. Horké chvilky prožila, ale i domácí obrana. Nejdříve si málem do vlastní branky sklepl centr z rohu Jaroslav Valtr a po něm pár minut proklouzla střela našemu brankáři tak nečekaně, až se všem všudypřítomným příznivcům Holubic zatajil dech, naštěstí ale míč šel těsně vedle branky.

Ve druhém poločase hrály Holubice pořád aktivní fotbal, nikoli však atraktivní. Ladislav Šindelář se mohl opět dostat do šance, ale tu mu nepřál opět pomezní a odmával ofsajd. Litovat toho však tým Jiřího Šarlingera nemusel, v 69. minutě se po pěkné akci trefil opět Dan Bejr. Poté přišla na trávník nová krev, Odešli Jakub Židoň s Davidem Gabzdylem a za ně přišli Milan Bláha a Luděk Fassman. První jmenovaný se hned prezentoval svojí pověstnou dělovkou z dálky a bylo z toho břevno domácí branky. Uběhlo jen pár minut a do individuální akce se pustil namlsaný Dan Bejr, když prošel až do vápna soupeře jako nůž máslem, chyběla už jen třešnička na dortu v podobě branky. V 80. minutě se na hřiště dostal Lukáš Topol na místo Kirilla Prilepskiho a v 85. minutě po faulu na něj byla udělena červená karta pro jednoho z domácích.

Holubice tak zvládly i další utkání v sezoně a drží si druhou příčku se ztrátou dvou bodů na první Roztoky. Druhou nulou se může pyšnit brankář David Hajda. Zajímavostí je shoda náhod kolem Davida Gabzdyla. Ten si v Řevnicích minulý rok odbyl první start za A tým a v nynější sezóně si připsal v Řevnicích i první branku za A tým.

Řevnice – Holubice 0:3 (0:2)
Branky:
2x Bejr, Gabzdyl
Sestava: Hajda – Wachtl, Valtr, Dvořák – Mára, Helebrant-Šindelář, Bejr,Židoň,Gabzdyl  - Prilepski
Náhradníci: Topol, Fassman, Soukup, Bláha,

Holubice po výhře v Řevnicích doma přivítaly Drahelčice. Ty postoupily z nižší soutěže a jsou tedy nováčkem ve 3. třídě. Holubice šly do zápasu tedy s neznámým soupeřem. K dispozici byli už kanonýr Jiří Valtr, František Blažek či Tomáš Krejčí.

Utkání začalo poněkud ne zcela podle představ domácích. Hosté se často dostávali k míči a obléhali naši branku. K nějakému nebezpečnému pokusu však nedošlo. Po pár minutách se otěží ujaly Holubice. Jiří Valtr na hrotu spálil tolik šancí, že kdyby Holubice o poločas vedly klidně 4:0, nemohl by se nikdo divit. Vše však nahradil skvělým sólem a průnikem obranou ala Messi a zavěsil. Holubice vedly 1:0. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat a ještě do konce první půle skóroval Dan Bejr.

Ve druhé půli se odehrálo několik změn. Kvůli zranění na začátku odstoupil Dan Bejr a nahradil ho Tomáš Krejčí, který se snažil být hodně aktivní a dále kvůli zranění odstoupil Jakub Židoň. Toho nahradil Martin Wachtl, ten se však postavil na levý kraj zálohy a do středu se přesunul Kirill Prilepski, pro kterého to byla velmi nezvyklá role. Ve střílení branek pokračoval Jiří Valtr. Nejprve vstřelil gól z přímého kopu a potom se radoval i ze hry, když jeho pěkná střela šla o břevno do branky. Do hry se také jako třetí střídající dostal místo Jirky Valtra Lukáš Topol. Hosté skóre už jen zkorigovali na konečných 4:1. Když brankář David Hajda jen vyrazil před sebe střelu ve vápně a u dorážejícího hráče, který z metru dorážel do branky, nestál ani jeden z holubických. Na hřišti se již nic důležitého nestalo, za zmínku stojí jen pokus Jakuba Dvořáka z poslední minuty utkání, kdy jeho rána skončila na břevně branky hostů.

Hvězdou utkání byl určitě Jiří Valtr, který sice spoustu branek nedal, ale hattrick v jeho podání vše omlouvá. S 9 brankami je druhý v pořadí střelců. Další utkání odehraje A tým příští neděli ve Zbuzanech s tamním béčkem. Hraje se od 16:00h.

Holubice – Drahelčice    4:1 (2:0)