Štěchovice 1:5 Holubice
21. dubna 2014 -  Jakub Dvořák

Z rozporuplných emocí se stal povedený výjezd!

ŠTĚCHOVICE - Když jsem minulý týden psal o tom, že bychom si mohli ze Štěchovic odvézt nějaký ten bod, věřil jsem po podzimní bitvě alespoň v remízu. Po příjezdu na místo konání, jsem začal věřit faktu, že naši holubičtí borci prodlouží svoji sérii bez prohry. Na sestavě domácích bylo totiž, znát, že v ten a samý den hraje i místní, třetiligový A tým a ten má prostě přednost.

Naopak ta holubická sestava byla totožná s tou poslední, která se divákům představila doma s Čisovicemi. Na lavičku náhradníku se usadili Jan Hovězák, Miloslav Mára a David Levinský.

První poločas probíhal v režii Holubic. Hráči se snažili marně dobývat domácí branku, ale často jim ke vstřelení branky scházelo štěstí, trpělivost a trochu více klidu v zakončení. Největší počet střel měl v zakončení Jiří Valtr, ale celý první poločas mu trvalo, než zamířil přesně. Pohlednou akci vymyslel Jakub Židoň, který našel v náběhu Kirilla Prilepskiho, ten potáhl míč do vápna a přihrávkou pod sebe hledal volného Ivana Štofla. Přihrávka skutečně našla holubického útočníka, ale jeho zakončení nebylo natolik razantní, aby zaskočilo domácího brankáře.  Zazlobili i domácí, všechny holubické příznivce, kteří přicestovali s týmem do Štěchovic jistě vylekal dalekonosný pokus jednoho z domácích hráčů, který brankář Hajda vytěsnil na roh.

Ve druhém poločase provedl trenér Šarlinger jednu neplánovanou změnu. Ze hřiště odešel Ivan Štofl a nahradil ho Miloslav Mára. Do útoku se posunul Jan Vlček a z beka se vysunul František Čížek. Holubicím, jako kdyby tahle změna prospěla. Ve 48. minutě poslal do vedení Holubice kdo jiný, než Jirka Valtr. Na jeho chytrý obstřel si domácí brankář ani nesáhl. O několik minut později dostaly Holubice možnost navýšení skóre z pokutového kopu. Exekutor Pavel Rodr si s ním poradil a vstřelil druhou holubickou branku. V 59. minutě přišla třetí branka v podání holubických hráčů. Kreativní Rodr vysunul Jirku Valtra a tomu už zakončení nedělalo problém. O dvě minuty později byl ve vápně atakován Vlček a rozhodčí neváhal odpískat druhý pokutový kop v utkání. Druhou branku si z něj připsal Pavel Rodr. Na hřiště se na posledních dvacet minut dostal i Jan Hovězák. Sice po jeho příchodu hosté vymetli šibenici Hajdovy branky a vstřelili tak alespoň čestný gól, ale mladý záložník však okamžitě podpořil dosud aktivní holubickou zálohu. Svoji aktivitou si připsal i svůj první gól v holubickém dresu. Po přihrávce od Pavla Boušky si poradil ve vápně s obráncem a brankáři nedal v souboji jeden na jednoho šanci.

Holubice si tak připsaly další cenný skalp a veledůležité tři body, které (doufejme) nám pomalu už zaručují záchranu v soutěži. K situaci ohledně Ivana Štofla se tu bohužel nemohu vyjádřit, protože jde o můj osobní názor, nicméně i přes všechny pochybnosti patří Ivan mezi důležité hráče týmu a bez jeho branek a práce pro tým, bychom třeba ani nebyli tam, kde se nyní nacházíme. Hráči utkání jsou určitě Pavlové Rodr a Bouška. Bouška si už několik utkání udržuje opravdu slušnou formu a předvádí svůj přehled a aktivita a kreativita Rodra, je přesně to, co nám na podzim při zranění Vladimíra Helebranta scházelo. Nyní nás čeká domácí derby s Libčicemi. Ty jsou jen díky lepšímu skóre před námi. Sobotní utkání začíná v 17:00. Přijďte nás podpořit! Tahle parta slibuje zajímavou fotbalovou podívanou.

Štěchovice B – Holubice 1:5 (0:0)