Psáry 3:6 Holubice

22. května 2016 - Jakub Dvořák

Holubice porazily Psáry 6:3. Rozhodl hattrick Rodra a výkon Hajdy

PSÁRY – Fotbalisté Holubic prodloužili svoji sérii výher už na osm zápasů. V sobotu to odnesly Psáry, které holubický tým na jejich hřišti porazil 6:3. K dispozici nebyl střelec Jiří Valtr, ale dokonale ho nahradil Pavel Rodr, který vstřelil hattrick.

Hned několik důležitých hráčů nebylo k utkání dispozici. Chyběli Jiří Valtr, brankář Jakub Jurko, obránce Jiří Trlifaj a také benjamínek holubického týmu Roman Ježek. Trenér Roman Slavíček tak musel vymyslet náhradní variantu sestavy a to na více postech. Dá se však říct, že se trefil a mužstvo šlapalo od obrany po ofenzivu (alespoň v prvním poločase) jako hodinky.

Především v brance exceloval David Hajda, který podal jeden z nejlepších výkonů v dresu Holubic. Jen v prvním poločase zlikvidoval minimálně tři velké šanci domácích. Ať už se jednalo o únik útočníka pomalu z poloviny hřiště, či nepříjemnou střelu z přímého kopu.

První branka padla v 11. minutě, kdy rozvlnil síť Pavel Rodr, který nastoupil na hrotu s Janem Hovězákem. Právě ten ho šikovnou přihrávkou za obranu uvolnil a Rodr se v zakončení už nemýlil. Druhou branku Holubic vstřelil Kirill Prilepskiy. Na pravé straně obešel hned několik protihráčů a zakončil přízemní střelou k tyči, na kterou brankář nedosáhl.

Poté se parádně v 37. a 42. minutě prosadil Ondřej Jurko, který má v letošní sezoně na kontě už 19 branek a je druhým nejlepším holubickým střelcem.

Ve druhém poločase se dvakrát mezi střelce zapsal Pavel Rodr, který zkompletoval hattrick. Především jeho branka zpoza vápna, kdy se trefil z voleje do horního rohu branky, byla výstavní a holubičtí fanoušci, kteří do Psár přicestovali v hojném počtu, nevěřili vlastním očím.

Zároveň však trnuli do posledních minut. Holubice si nechaly vstřelit tři branky a bylo to především domácí mužstvo, které ve druhém poločase tvořilo hru a snažilo se útočit. Naštěstí pro Holubice začala snaha domácích pozdě a díky komfortnímu náskoku z prvního poločasu a výborným zákrokům brankáře Hajdy, se nemuselo mužstvo bát vyrovnání. Holubice vyhrály svůj osmý zápas v řadě a před soubojem s Roztoky jsou ve skvělé formě.

Psáry – Holubice 3:6 (0:4)

Branky: 3x Rodr, 2x Jurko Ondřej, Prilepskiy
Sestava: Hajda – Mára, Trojan, Valtr Jaroslav, Slavíček – Prilepskiy, Helebrant, Jurko Ondřej, Brož – Hovězák, Rodr
Náhradníci: Salava, Dvořák, Levinský